Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítene egy jobb angolos (ne...

Segítene egy jobb angolos (ne deeples) 3 mondat lefordításával?

Figyelt kérdés

He said he was walking his dog along the bluffs above El Matador, right? He looks down at the beach at that huge rock. The one that’s separated from the mainland right where the ocean meets the shore.


A Los Angeles-i El Matador partról van szó.



2022. máj. 21. 15:27
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Esetleg "szinkavalkád uralta az égboltot"? Csak egy ötlet, lehet, csacsiság :D
2022. máj. 21. 19:07
 12/18 A kérdező kommentje:

Vagy esetleg abban fürdött az ég(bolt).

Nekem kissé túl költői, de valamit ki kell agyalnom.

2022. máj. 21. 19:08
 13/18 chtt ***** válasza:
90%

Azt írtam, segítség, nem azt, hogy helyettesíti a munkádat. Gépi fordító, persze, hogy nem tudhat mindent...

Bombákhoz és színhavalkádhoz teljes szöveg hiányában nem szólnék hozzá, bár nekem tetszik mindenik "színes" megoldásod.

2022. máj. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Uralom vagy inkább fürdés (nem Ukrajna ege, hanem LA 1947 :D)
2022. máj. 21. 19:31
 15/18 anonim ***** válasza:
85%
Ha vetted a fáradságot hogy rákeress a képre, ami azért alapvetően tisztázza a dolgot, akkor az alapján nyugodtan átfogalmazhatod, hogy magyarosabb legyen. Az eredeti szöveg stilisztikailag inkább élőbeszéd, tehát az óceán érinti a partot felejtős. "Pont a partvonalon".
2022. máj. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
De ennek a képnek az eget illetően semmi köze a fordításomhoz. Magát a sziklát mutattam meg, a képnek az égvilágon semmi köze a munkámhoz.
2022. máj. 21. 20:59
 17/18 A kérdező kommentje:
Az eredeti szöveg stilisztikailag inkább élőbeszéd - fejtsd ki bővebben,
2022. máj. 22. 12:06
 18/18 chtt ***** válasza:
100%

Bízzunk benne, hogy visszatér még a #15., addig tippelném:

"azt mondta..., ugye" - szerintem ilyen "ugye" jellegű mondatok az élőbeszédre jellemzők (utána még jelen idő: looks down, is separeted, meets)

2022. máj. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!