Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy legyen meg a kettes...

Hogy legyen meg a kettes emelt angol szóbelin?

Figyelt kérdés

Nem kell jobb jegy, ezzel is felvesznek egyetemre, levelezőre. (A munkáltatóm küldene el)

Van már egy középfokú nyelvvizsgám (készülés nélkül majdnem max. pontos lett) valamint a munkám során is használom az angolt, de amint meghallom hogy érettségi már szinte előjön PTSD-m. Az írásbelit is úgy elcsesztem ahogy illik, a szóbelit is el fogom, már előre érzem. Egyszerűen annyira rossz volt a középiskola hogy nem bírom a sulis környezetet.

Makogással is megvan a kettes?


2022. máj. 29. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért aranyos, hogy úgy mész érettségizni, hogy a követelményeket nem tudod...

Az emelt angol érettségin 150 pont szerezhető meg, 25%-tól van meg a kettes, tehát összesen 38 pontot kell szerezned. Ha ez véletlenül meglett az írásbelin, akkor csak annyi a dolgod, hogy elérsz a szóbelin 12%-ot (ugyanis ha ez nincs meg valamelyik részen, akkor nem értékelhető a vizsgád). A szóbelin 30 pont a maximum, így kis utánaszámolással rá lehet jönni, hogy 4 pontot kell összeszedned, hogy meglehessen a kettes, ami azért nem lehet olyan nehéz, ha napi szinten használod az angolt. Természetesen a 38 pontot összesen össze kell tudnod szedni, így ha tudod, hogy az írásbelid hány pontos lett (és esetleg 38-nál kevesebbre sikerült), akkor értelemszerűen még legalább annyi pont kell a szóbelin, hogy a 38 meglegyen, de mindenképp legalább 4 pontra szükséged van.

2022. máj. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A követelményekkel tisztában vagyok, nem is ez volt a kérdés, de köszönöm a választ.
2022. máj. 29. 10:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem értem, hogy mi volt a kérdés, mert ha te tudod, hogy a ketteshez van elég pontod, akkor könnyedén le tudod vonni azt a következtetést, hogy „makogással” azért össze lehet kaparni 4 pontot. Már persze ha annyira bestresszelsz, hogy meg sem bírsz szólalni, akkor nem lesz meg a 4 pont sem, de ennyire talán nem drasztikus a helyzeted.
2022. máj. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

ne haragudj de ha az erettsegi se megy akkor az egyetem menni fog? foleg levelezon ahol jobban magadra vagy utalva mintha rendszeresen bejarnal orakra, gyakorlatokra. egy vizsgaidoszak durvabb mint az erettsegi


"Nem kell jobb jegy, ezzel is felvesznek egyetemre, levelezőre. (A munkáltatóm küldene el)"

??? attol meg be kell kerulni?? szamitanak a pontok, fuggetlenul attol hogy a munkaltatod vay anyukad kuld egyetemre

2022. máj. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jeez, egy darab emelt angol kell ahhoz hogy felvegyenek, az eredménye nem számít. Régen érettségiztem, utána egyetemen is voltam de nem tetszett a szak, most meg behozták hogy kell egy emelt érettségi.

Viszont a középiskola egy rémálom volt, nem akartam újra átélni, de szeretem a munkahelyem és felajánlották hogy finanszírozzák ha felvesznek + feljebb is léphetek. Jelenleg 340 pontom van, tavaly 310 pont volt a ponthatár.

A kérdés viszont nem erről szólt, nem hiszem hogy olyan fontos lett volna leírni.

2022. máj. 29. 10:42
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Itt az a kérdés, hogy hogyan van majdem egy max pontos B2-d, és egy sima emelt angol érettségi kifog rajtad?
2022. máj. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az megvan, hogy az emelt szintű érettségidnek felvételi tárgynak kell lennie az adott szakon (az esetek túlnyomó többségében) és abból kell számolni a pontokat? Ha nem lesz meg a 45% az emelt érettségin, nem kapsz érte +50 pontot. Ha feltesszük, hogy van egy 100% középszintű érettségid egy felvételi tárgyból, mellette 44%-os emelt angolod, az duplázós módszerrel 288 pont, amihez hozzájön a +28 pont a nyelvvizsgáért, ami így 316 pont. Azért ez így necces.

Milyen szakra jelentkezel?

2022. máj. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6: A környezet miatt olyan stresszes leszek hogy alig jut eszembe valami.

Az írásbeli is rossz lett, pedig a munkám is használom az angolt.

7: a szak mindegy, felvesznek ha megvan a 25%, a felvi is csak 65%-tól számol vele, addig nem ebből számítják a pontjaim. Többször végigrágtuk magunkat az egyetem és az oktatási hivatal dolgozóival a dolgon és megerősítettek hogy így jó, valamint a felvi szerint is megvan a pont.

2022. máj. 29. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!