Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán tanulásban a kanjikat,...

Japán tanulásban a kanjikat, hogyan kell használni?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el Japánul tanulni és a hiragana, katakana rendszert már sikerült elsajátítanom, az olvasás is halad csak hát neki kezdtem a kanji tanulásnak, de nem igazán értem. Magyar és angol oktató videókat is nézek csak nem értem mit jelent a Kínai és Japán olvasat, miben különbözik? Esetleg van itt olyan aki már kitanulta a Japánt és tudna segíteni?

2022. jún. 5. 21:22
 1/2 anonim ***** válasza:
16%

[link]

Kezdetnek ezt olvasd el, szerintem benne van a válasz.

2022. jún. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ezek az olvasatok olyanok, hogy kanjinként akkor több kun'yomi és on'yomi olvasat is lehet. Szerencsére vannak olyanok, amiknek csak egy-egy van, amiket nagyon jól esik megtanulni. :D


Ha egy kanji い-melléknévben vagy igében szerepel, akkor a japán olvasatot (kun'yomi) használja. Az esetek 99%-ában legalábbis, mert ugye kivételek mindig, mindenhol vannak.


Ha egy kanji egy összetett szóban van (két vagy több kanji egymás mellett), akkor itt pedig a legtöbb esetben (itt jóval több a kivétel) az kínai olvasatot (on'yomi) fogja használni.


Pl.: 大 (kanji általános jelentése: nagy)


Kun'yomi: 大きい (おお.きい) - nagy

Itt おお a japán olvasat.


On'yomi: 大学 (だい.がく) - egyetem

Itt だい a 大 kanji EGYIK kínai olvasata. Neki van még egy! A たい.

A たい olvasatra egy példa: 大切 - becses/nagyon fontos (な-melléknév)



Én is magamtól tanulok, szóval ha valami hatalmas hülyeséget írtam, akkor javítsatok ki kérlek!


Ha van bármi egyéb kérdésed, nyugodtan küldj üzenetet! Segítek, amiben csak tudok. Legyen az nyelvtan, kanjik, szavak.

2022. jún. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!