Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnám fejleszteni az...

Hogy tudnám fejleszteni az olvasott szövegértésemet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Másfél éve küzdök a német középfokú írásbeli nyelvvizsgával(szóbeli megvan) az iráskészségemmel nincs gond, viszont az olvasott szövegértésnél 40% körüli eredményeket érek el, legutobbi 2 vizsgámon még azt sem. Rengeteg újságot,könyvet, cikkeket olvasok németül. Mégsem megy. :/

2022. jún. 13. 13:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Olvass az adott nyelven. Angolul rengeteg könnyített olvasmány van, de valamennyi van németül is. Én mondjuk a Harry Pottert olvasom. Amikor elkezdtem nekem is minden teszt B1 szintet dobott ki, most meg úgy tűnik sikerül az emelt érettségim(B2 szint). Az első 3 részt kiolvastam. Rengeteg dolgot nem értettem, főleg az elején, volt hogy nem sikerült koncentrálnom, és akár egy egész oldalt vissza kellett olvasnom, de mostmár elég jól megy, és rengeteget fejlődtem. Kb. 1 év alatt olvastam el ezeket. Mondjuk én előtte olvastam magyarul, az nagy előny. Ha van más ilyen fiataloknak, gyerekeknek szóló könyv, amit olvastál magyarul, azt is megpróbálhatod németül. Én a libristo oldalról rendeltem. Nem olcsó, de olcsóbb, mint egy újabb elbukott nyelvvizsgapróbálkozás. Őszintén, ha a nyelvtani rész is, meg az íráskészség is jól megy, egy nyelvtanár, vagy több nyelvtan gyakorlás nem hiszem, hogy sokat segít. Szerintem ez az, amivel a legtöbbet tudsz haladni.
2022. jún. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom (bár én angolt tanultam, nem németet), az olvasás főleg a szókincset teszi próbára, úgy mint kifejezések ismerete is, ezért ez lehet az egyik kulcs.

A másik az, hogy az olvasást magát lehet ugyan ismeretlen szavak jelentésének odagondolásával is csinálni, de azért olyan "gyakorlat" is kell kisebb szövegekkel, ahol pontosságra törekszünk.

2022. jún. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet,mindenképp megnézem az oldalt!😊
2022. jún. 13. 13:25
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvvizsgán előforduló témakörök szókincsére kell ráfeküdni.
2022. jún. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk az azért fura, hogy írni tudsz középfokon, tehát aktív szókincsed van, de olvasni nem... diszlexiád vagy valami hasonló vicces dolgod van? mert amúgy ez pont fordítva szokott lenni, felismer és megért szavakat, de nem jutnak maguktól az eszébe.
2022. jún. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
5. Én is gondoltam már erre. Írtam is ki erről is kérdést, ott is és itthon is mindenki "lehurrogott"(nem a szó szoros értelmében) ,hogy kizárt ,hogy diszlexiám van,mert azt kiszùrtàk volna màr àltalános suliba,egyetemen, illetve akkor a magyarral is gond lenne, èd valahol igazuk van.🤔
2022. jún. 15. 14:33
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondtuk a másik kérdésednél, hogy ha eddig soha nem volt az írással, olvasással, szövegértéssel semmi problémád (magyarul), amit te magad is megerősítettél, akkor nagyon nem valószínű, hogy diszlexiás vagy csak azért, mert nem sikerül a szövegértés a nyelvvizsgán. Elvégre lényegében probléma nélkül elvégezted az egyetemet, és te is azt írtad, hogy semmi diszlexiás tüneted nincs igazából.

Azt is leírtuk, hogy sokaknak nem sikerül a nyelvvizsga, és ezen az sem segít, ha valaki annyiféle tanárral készül kb. az összes különböző nyelviskola vizsgájára, amennyivel te tetted. Kell keresni egy (1) olyan tanárt vagy felkészítő tanfolyamot, ahol az alapoktól kezdve átveszik veled részletesen az anyagot. Abszolút nem bunkóságból írom ezt, de a leírásodból úgy tűnt, hogy minden lehetőséget kipróbálsz, legyen az új tanár vagy új fajta nyelvvizsga, majd amint kudarc ér, keresel egy másikat. Sokaknak nem kisujjból jön egy idegen nyelv, de akkor keresnek egy tanárt, akivel közlik, hogy pl. Euroexamre akarnak menni, készítse fel őket arra, és előbb-utóbb sikerülni fog nekik. Lehet, hogy nem elsőre vagy másodszorra, de nem lesznek ettől diszlexiások.

Emellett a nyelvvizsgád többi része sem lett tökéletes, ezt is bevallottad. Félre ne érts, semmi probléma nincs a (ha jól emlékszem) 70%-kal, az a lényeg, hogy átmenjen az ember, de azért nálad nem arról volt szó, hogy minden más 95%-os lett.

2022. jún. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
7.Persze, ebben igazad van. Tényleg nagy hiba volt a részemről az egyik tanárról a másikra, és az egyik nyelvvizsgáról a másikra ugrálás. Ezt utólag én is belátom. Éppen ezért most nem tervezek új tanárt keresni, és új típusú nyelvvizsgát sem (mármint ami nekem új).
2022. jún. 15. 16:14
 9/16 anonim ***** válasza:
jaa, hetes, tökre köszi a kommentet, nem ismertem a kérdés kórtörténetét :D akkor nem az van hogy minden másból stabil középfoka van, és olvasni nem tud valami rejtélyes okból hanem középfokú tudás nélkül akar középfokozni. így becsatlakozok én is heteshez: tessék leragadni egy tanárnál, egy vizsgánál, de vizsgafelkészülés előtt még stabil(!) középfokig felfejlődni vele.
2022. jún. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9. A többi eredményem

Beszédkészség : 78%

Hallottszöveg : 70%

Íráskészség: 68% ezekről azt gondolom,hogy oké ,hogy nem 80-90%os eredmények, de nemis csak átcsússzantam 60%al🤔 ezèrt nem hinnèm,hogy nem vagyok B2-es szinten. Valamint minden mentegetőzés és álszentkedés nélkül mondhatom,hogy ezekèrt az eredmènyekèrt is kemènyen megdolgoztam. Ezèrt nem èrtem hol lehet a hiba,hogy a szövegèrtès mièrt nem megy. Viszont most ahogy az előző vàlaszomban is ìrtam, nem lesz ùj tanàr ès ùj vizsga keresès. Hanem egy olyan tanàrhoz megyek akihez màr jàrtam,illetve olyan vizsgatìpust vàlasztok amit màr ismerek. Viszont azt nem tudom,hogy ő(tanàr) az olvasott szövegèrtèsemet,hogy tudnà fejleszteni🤔,ìgy nem tudom,hogy van-e èrtelme erre,ùjra pènzt kiadni. Mert egyèbkènt ha nem is sikerült a vizsga azokon a vizsgàkon amikre egyedül kèszültem ,jobb eredmènyeket èrtem el mint tanàrokkal😊Ùgyhogy tènyleg nem tudom mitèvő legyek🤣😅

De nagyon köszönöm a tanàcsaitokat, ès az èpìtō kritikàkat. ❤

2022. jún. 15. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!