Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnám fejleszteni az...

Hogy tudnám fejleszteni az olvasott szövegértésemet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Másfél éve küzdök a német középfokú írásbeli nyelvvizsgával(szóbeli megvan) az iráskészségemmel nincs gond, viszont az olvasott szövegértésnél 40% körüli eredményeket érek el, legutobbi 2 vizsgámon még azt sem. Rengeteg újságot,könyvet, cikkeket olvasok németül. Mégsem megy. :/

2022. jún. 13. 13:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy miközben oldod a feladatokat, érted a szöveget? Könnyen tudsz válaszolni a feltett kérdésekre, és meglep a végeredmény vagy alapból nehezen megy?
2022. jún. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
11. Igen! Itthon értem a szövegeket, és lazán tudok rájuk válaszolni. Nemcsak a nyelvvizsga feladatokat, hanem ha mondjuk olvasom a Mindennap németül újságot, vagy a neten egy cikket, simán értem, hogy miről szól a szöveg. Persze , azt nem állítom, hogy minden egyes szót tudok ,mert nyilván nem. És bizony nem egy nyelvvizsgámon volt az , hogy azt éreztem ez nagyon ment , értettem, jól sikerültek a feladatok és eredménynél meg paff csak 38-40 % :/
2022. jún. 15. 17:57
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

De ellenőrzöd is a megoldott feladatokat? Tehát kitöltesz egy feladatlapot, majd leellenőrzöd a megoldókulcs alapján, és jók, ha otthon csinálod? Mert ha igen, akkor szerintem a legutóbbi bukásokat legalább részben okozhatta egy egyre fokozódó teljesítmény szorongás. A másik kérdésednél szerintem poénként írtad, de lehet, hogy tényleg pszichológus kéne a diszlexia kivizsgálás helyett. De előbb menj el a tanárhoz, aztán ha ő is azt látja, hogy az órákon egyébként biztos a tudásod, akkor lehet más irányban keresgélni.

Esetleg még annyit tudok tanácsolni (bár nem hiszem, hogy ez ezek után segít), hogy mindent olvass el minimum 2-3x, és különösen figyelj a trükkös, tagadó mondatos vagy ellentétes kifejezéseket használó megfogalmazásokra. Ilyeneken sok pontot lehet bukni, ha kicsit figyelmetlen az ember.

2022. jún. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
13.Igen,van hozzà megoldòkulcsom ,ès itthon mindig jòl sikerültek. A pszichològust komolyan ìrtam,mert szerintem valòban az lehet a vizsgàn amit ìrtàl,hogy ott bepànikolok ès ezèrt nem megy. :/
2022. jún. 15. 20:21
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem pszichológus vizsgálja a diszlexiát.

Dinga.

2022. jún. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudjuk, hogy nem pszichológus vizsgálja a diszlexiát, sehol nem állítottam ezt. A szorongás miatt írta a kérdező a pszichológust, nem a diszlexia miatt.

Kérdező, sok sikert akkor! :)

2022. jún. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!