Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak angolul, ha...

Hogyan tanuljak angolul, ha semmi nyelvérzékem sincs?

Figyelt kérdés
2010. szept. 19. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Kicsit írhatnál több részletet is. Amúgy meg valamilyen szinten mindenki meg tud tanulni angolul, csak akinek van nyelvérzéke, arra ragad, persze ez automatikusan együtt jár azzal, hogy mivel könnyen megy neki, szereti és többet foglalkozik vele, ezáltal erősíti a tudást. Akinek nincs nyelvérzéke, az lényegesebb nagyobb időráfordítással kisebb eredményt fog elérni, de rendszeres munkával, gyakorlással, a tananyag minden egyébbel való kiegészítésével (filmek, zeneszámok, levelezés, számítógépes játékok) el tud jutni a középfokú nyelvvizsgáig. Azért nem árt, ha az illető nem ellenségként, hanem barátként, szórakoztató információforrásként tekint a nyelvre, olvas rajta arról a témáról - legyen az divat vagy számítástechnika - ami érdekli.
2010. szept. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
49%

szakemberektől olvastam h olyan mint nyelvérzék nincsen!

olyan van h valakinek rosszabb a hallása ..minél tisztábban hallasz egy hangot annál hamarabb és jobban tudod utánozni.ha nem megy az angol akkor lehet nincs kellő motivációd rá vagy,nincsenek igazi céljaid vele.a totál nulla tudással rendelkezők egy idegen országban ugy kezdenek el tanulni mint a kisgyerek a saját anya nyelvét.hihetetlen lassú módszernek tűnik az elején de mégis begyorsul megelőzi azt akinek saját anyanyelvű könyvei vannak programok,stb.én hollandiában élek 2 éve,1 év előnyöm volt a fiammal szemben mikor kihoztam és bevittem az iskolába.most kezd megelőzni.ha nem lenne lusta és tett volna hozzá némi plusz szorgalmat meg felfogná ,h az egész jövője függ ettől akkor már rég előttem járna.mi felnőttek gyorsak akarunk lenni,ezáltal lesz egy felületes tudás előszőr aztán a bonyodalmak ,ha berögződik egy helytelen dolog.megtanulok 1 nyelvkönyvet 2 hét alatt!amikor a megtanult dolgot az életben kéne alkalmazni akkor meg jön a pofára esés!a gyerkőcöknek meg úgy nyomják h a milliónyi ismétlés az alapelv,egy szót rengetegszer hallani,látni, leírni...szinte mintha fogyatékosnak kezelnék őket.magyarázni sokáig nem tudnak,hisz ugysem értené senki.a fél világból jönnek ide,senki sem várhatja el h minden gyerekhez legyen egy anyanyelvi tanár is ott.sőt egy közös nyelvre sem kíváncsiak pl angol.egyik-másik gyerek ugy érkezik h tud angolul,de ez nem érdekel senkit.(majd egy 15-20 fős osztályban annak az egynek elmagyarázza a dolgot angolul nem??ez vicc lenne).sosem hallottam arról egy szülőin se h jó nyelvérzék vagy nem elég jó,inkább elég szorgos a gyerek vagy nem!eleinte kérdezgettem ,mégis mikorra várjam azt a szintet ,h már mi otthon ketten hollandul beszélgetni tudjunk?nyelvérzék emlegetése nélkül biztosak voltak a tanárok benne ,h 1-1,5 év.inkább magamat szorgalmazzam ,a gyerek az ő dolguk.és be kell látnom,h az a módszer a gyorsabb majd a végső célban.

a választás a tied.

rohansz előre anélkül,h 1 megtanult dolog kellőképpen berögződne vagy az alaposságot választod.a sietség az legfeljebb jó otthon a suliban megfelelni egy dolgozatra vagy vizsgára.semmi több.

2010. szept. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

Amit itt összehordtál, 00.37, az olvashatatlan, egyetlen egy nagy betű nincs benne, pont is alig. Ha azt akarod, hogy elolvassák, amit hosszan leírsz, akkor ezt úgy tedd, hogy betartod az írás alapszabályait, a minimumot, a központozást. És nem rövidítgetsz, hogy h, mert én és a többiek ide olvasni jöttünk, nem rejtvényt fejteni. Úgyhogy nem tudom, hogy mit írtál, de az első mondat kapásból nem igaz, természetesen VAN nyelvérzék, (mint ahogy minden máshoz is kell érzék: sporthoz, színészethez, kézművességhez, zenéhez stb), akit a sors megáldott ezzel az érzékkel, az sokkal kisebb energiabefektetéssel sokkal nagyobb eredményt tud elérni, mint akinek nincs. Vegyünk például engem: soha nem tanultam szavakat, egyszer hallottam őket, onnantól kezdve a 80%-át egyszerűen úgy tudtam, mintha világéletemben tudtam volna. Akik nincs nyervérzéke, annak keserves munkával kell azt ellensúlyoznia. Úgyhogy ha itt szakemberekre hivatkozol, akkor nevezd is meg őket, mert így nincs értelme.

nyelvtanár, vagyis szakember

2010. szept. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
49%

utolósnak.

bocsi valóban nem szokásom a nagybetüzés ,és szeretek rövidíteni:-(

Majd próbálok odafigyelni)

Nos szerintem:

akkor neked a memoriád sokkal jobb ezekre a dolgokra.Vagy egyszerűen jobb képességekkel rendelkezel mint mások.DE nem a nyelvre kimondottan.Hanem sok minden más megtanulására is.Én a nyelvérzéket kifejezetten a

idegen hangok szavak helyes kiejtésére értem.Szavak és szabályok vagy nyelvtan megtanulása nem érzék kérdése.Egy számunkra ismeretlen hang ,ami nem szerepel a magyar nyelvben,vagy egy nyakatekert szó helyes kimondása lehet érzék kérdése,de ennek a rejtélye a hallásban van.Például sokszor többször is kérem a beszédpartnerem h ismételje meg a szót,de csak ne hallom tisztán,akkor kimondani sem tudom.Viszont mivel én tanulok szorgalmasan nyelvtant is és kiejtési szabályokat ,amint végül leiratom vele a szót rögtön tudom a kiejtését.Most a Hollandra értem mert itt a szabályok következetesek és valóban igazak, használhatóak.Nem úgy mint az Angolban,hogy isten igazából a szavak 90%-t hallani kell legalább 1x helyesen hogy tudjuk mi a helyes kiejtés.

Azt mondod ha valakit kevesebb képességgel áldottak meg az jobban megkell szenvedjen vele.A sportokban és sok más dologban még jól is hangzik.

De ha a kedves kérdező pl a veleszületett képesség mennyiségével(amit kevesel)Angolnak születik Angol földön,Angol anyanyelvi szülök stb...ugye tök normálisan sajátítja el a dolgot.Különösebb érzék nélkül.És ha Kínába születik akkor azt!Most akkor hol is a nyelvérzék?Nekem is voltak problémáim az Angollal ezért olvasgattam a nyelvtanulásról mint fogalomról a neten ,hátha a módszereimben van a gond,így szakemberek neveit sem tudok írni ,de ha veszed a fáradtságot és ilyen témákat keresgélsz akkor megtalálod ezeket az írásokat szakemberektől.Igenis sokan leírják ,hogy olyan mint nyelvérzék ,közel azonos szinten ott van bennünk,mert velünk született.Azért mondom ,hogy közel azonos,mert valóban nem vagyunk teljesen egyformák és pl sok gyereknek kell logopédushoz járni stb nekik tényleg nehezebb.

DE sajnos ez a született tulajdonságunk ,kicsit "eltemetődött"mert nem is volt rá szükség aztán az életünk folyamán.Plusz akár veszünk fel hozzá rossz tulajdonságot is.

Ahogy azt is szépen elfelejtettünk az évek során ,hogy rosszul is lehet beszélni.A kisgyerekek ezt még megteszik gátlások nélkül.Majd a szüleik kijavítják...vagy hallják majd helyesen és tudni fogják.Sok felnőtt gátlásos lesz és mivel tudja ,hogy nem perfekt amit mondana ,inkább nem is mond semmit.Na aki semmit nem mond azon nincs is mit kijavítani...

Nem is értem miért akar ennyi ember Angolt tanulni??

Annyi sok más kevésbé ismert nyelv van amivel értékes lehet az ember egy munkához.

Ráadásul magán véleményem,h az Angol egy elég komoly szint (erős középszint) elérése nélkül, alkalmatlan egy magyar ember számára normálisabb elbeszélgetésre.Túl merev addig,a szórend totál kötött,semmi flexibilitása,szókincse a mienkhez szinte szánalmas.A legrosszabb pedig ,hogy a logikája nagyon messzi van tőlünk.Összegezve én nem tudtam olyan precizitással átadni a gondolatomat,ahogy szerettem volna.Vagy kihangsúlyozni ,kiemelni azt amit akartam.Ehez már "trükkös"részeit kell tudni ami igencsak azon a szinten jön ki ahol már megbukik az általános tévhit :Az Angol tök jó mert olyan könnyü!!!Könnyü addig a szintig valóban ami elegendő az utcára,az étterembe,hotelba,nyaraláshoz,segédmunkába(sok lengyelhez,litvánhoz) megérteni mit mond a másik stb.

De ehez a szinthez viszont nem kell tanfolyam,csak egy kis magánszorgalom,1-2 jó nyelvtankönyv,hangos program otthon...

Szerintem a pl.a Német jobban "fekszik"a Magyar emberi agynak.Lehet vitázni szidalmazni ,megbántani senkit nem akartam ez csupán magánvélemény,saját tapasztalat.

2010. szept. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!