Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezer spanyol anyanyelvű tanul...

Ezer spanyol anyanyelvű tanul meg könnyebben olaszul, vagy ezer olasz anyanyelvű tanul meg könnyebben spanyolul?

Figyelt kérdés
2022. jún. 23. 00:53
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem elég egyforma mindkét irányba, én mindkettőt beszélem, de nem tudom megítélni. Az újlatin nyelvek - legalábbis az olasz, spanyol, portugál - nagyon egyformák nyelvtan tekintetében, s a szavak nagyobb részében, ha az egyiket tudja, a másik se okoz gondot. Persze az emberek se egyformák.
2022. jún. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

Oda-vissza megértik egymást, és így vélhetően könnyen is tanulják meg.


Én csak spanyolul beszélek, de már több alkalommal is tökéletes párbeszédet folytattam olaszokkal: én mondtam spanyolul, ők olaszul, és tök jól megértettük egymást. Nyilván kicsit fárasztóbb volt odafigyelni, de teljesen jól elboldogultunk.


Nekem a portugál viszont már kicsit nehezebb valamiért. Mármint a spanyoltudásommal megérteni. Megértettem, elboldogultam, amikor ott voltam, de néha nagyon kellett koncentrálni, hogy kivegyem, vajon mit akarnak.


A franciánál pláne, ott nekem ez annyira már nem is működik. Rájövök, hogy az időjárásról, vagy a politikáról, esetleg egy mozifilmről beszélnek, de ott ez már nem elég egy rendes beszélgetéshez.


De az olasz és spanyol NAGYON hasonlóak. Olyan, mintha ugyanazt a nyelvet beszélnék kicsit más kiejtéssel. Komolyan, ekkora különbségek németben és angolban is vannak nyelven belül.

2022. jún. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
44%

hülye kérdés, mi az, h. 1000? ez nem lenne reprezentatív...


amúgy az olaszhoz nem a spanyol áll legközelebb, hanem a román nyelv, mert ez a kettő tartozik a keleti újlatin nyelvek csoportjába, míg a spanyol a nyugati ág! van hasonlóság, de nem olyan erős, mint a román-olasz esetén.


én erdélyben nőttem fel, ahol kötelező volt románt tanulni, már ovitól kezdve.

és utána röhögve megtanultam olaszul.

2022. jún. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!