Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha nem a németet választom...

Ha nem a németet választom második nyelvnek , akkor minden más opció értelmetlen és hasztalan?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom , hogy a német a legfontosabb, de ha esetleg valakinek ez a nyelv nem tetszik , nem szeretné tanulni akkor van más értelmes opció?

Nekem az olasz és a spanyol tetszik de lehangoló mindenhol azt olvasni , hogy ezek teljesen értéktelenek és hasztalanok.



2022. jún. 25. 15:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem a spanyol nem olyan rossz, ha esetleg Dél-Amerikába költöznél vagy mennél. Én nem látom értelmét a német tanulásának, mert ahol ez az elsődleges nyelv ott elég nagy az angolul tudók aránya. Szerintem inkább arabot vagy kínait tanulj, mert azokban nagyobb jövő van.
2022. jún. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
100 éve volt hasznos a német, ma már tök mindegy, mi a 2. nyelved. Azt tanuld, amelyikhez kedved van.
2022. jún. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Már miért lenne haszontalan a spanyol, amikor rengetegen anyanyelvként beszélik (és sokan választják első vagy második idegen nyelvnek)?
2022. jún. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Nyelvet minden esetben valamilyen céllal tanul az ember. Ha például Olaszországba szeretnél járni nyaralni, vagy esetleg a későbbiekben oda szeretnél költözni, akkor érdemes olaszt tanulnod. Ha munkakeresésnél akarsz ezzel előnyhöz jutni, akkor van jobb választás is az olasznál.
2022. jún. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%

nyilván, ha van belső motiváció könnyebb elindulni és megtartani a nyelv iránti lelkesedést.


EUb-ban a három fő nyelv, amit szoktak mondani már-már hagyományból is, az angol-német-franica hármas. a német-francia jelentősége fokozatosan csökken, hiszen az angol az uralkodó nyelv, ma már szinte alap, és a rohanó világban, kinek van ideje még 1 vagy akár két nyelvet megtanulnia, ha tökéletesn el van az angollal, hacsak nem hobbiként érdekli egy-egy nyelv


én azt mondom , hogy az angol legyen egy nagyon stabil C1 és az adott szakmai nyelvet keresztül-kasul ismerje az ember, úgy nem lőhet mellé.


némettel valószínűleg több helyre keresnek embert, hiszen több német cég van itthon, mint olasz vagy spanyol. szóval, természetesn azt kell eldönteni, hogy mi a cél. ahol dolgozni fogsz, mit kérnek. ha pedig az angol elég, én mindenképpen csak szeretetből, hobbiként állnék neki egy második nyelvnek.

2022. jún. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A diplomámhoz kellene második nyelv , viszont mindenki németet és angolt tanul. Engem annyira nem vonzott a német és inkább tanulnék valami olyat amiből nincs túl kínálat.
2022. jún. 25. 19:54
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Spanyol egyaltalan nem hasztalan nyelv, csak europaban nem veszed sok hasznat.

En azert tanulom a spanyolt mert USAban elek, itt nagyon sok a spanyol anyanyelvu aki nem beszeli az angolt. Pl a szomszedom is mexikoi es angolul nagyon minimalisan tud csak.

2022. jún. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%
Mi akadályoz meg benne, hogy azt tanuld, amit akarsz?
2022. jún. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
32%

arab, kínai, hottentotta - ezeket felejtsd el, nyelvzseninek kell lenni, h. perfektté válj belülük.


érdemes a franciába és olaszba gondolkozni.


a német után az olasz cégek vannak még jelentékeny arányban hazánkban, spanyolt nem javaslom, főleg ne dél-amerikai desztinációkba gondolkozz, távol van, magas a kriminalitás, világ legveszélyesebb helyei onnan kerülnek ki, sok helyen a gazdaság gyenge.


a franciásokat nagyon keresik, idehaza kevesen beszélik, csak nyerni lehet vele, de nehezebb, mint az olasz.

2022. jún. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem semmi értelme a franciának és az olasznak, hacsak nem ezekbe az országokba akarsz költözni. Nagyon kevesen beszélik, legalábbis ha a világ lakosságához viszonyítjuk.
2022. jún. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!