Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A C1-es angol nyelvvizsga...

A C1-es angol nyelvvizsga sokkal nehezebb, mint a B2-es?

Figyelt kérdés
Aki volt már C1-es vizsgán,mik a tapasztalatok? Sokkal nagyobb szókincset igényel? Nekem már megvan a B2, ezért érdeklődöm.

2022. jún. 25. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Kell rá gyúrni B2 után.
2022. jún. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal. Főleg szókincsben, a csak anyanyelviek által használt hétköznapi szófordulatokat, önálló (az egyes szóelemektől független) jelentésű igés kifejezéseket, szólásmondásokat, kulturális hátteret igénylő átvitt értelmű kifejezéseket, stb is ismerni kell.

Nem is tudom, 20-30 könyvnyi, igazi eredeti nyelvi közegből származó szöveget biztos hogy el kell olvasni hozzá...

2022. jún. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

B2 szinten még egy "kunszt" ismerni a 12 igeidőt, a 4 feltételes módot, a szenvedő szerkezetet, a műveltetést, a kötőmódokat, stb., vagy pld a 16. századi személyragozást, régies múlt időt.

C1 szinten ezek már magától értetődő dolgok.

2022. jún. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokaknak azért is nehezebb, mert olyan témákról kell néha beszélni, amiről az átlag ember nem feltétlen tud mit mondani az anyanyelvén se. Nekem pl anno valami olyasmi témám volt szóbelin, hogy miért fontos a kihalófélben lévő nyelvek megőrzése.
2022. jún. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Igen, pl sokkal bonyolultabb szókincset kell használni,érteni kell a rejtett jelentéstartalmakat,bonyulaltabb, speciális témájú szövegeket is érteni kell.

Emellett sokkal több hétköznapi szófordulatot,idiómát érdemes tudni és használni.

2022. jún. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Most kicsit meg vagyok ijedve, de reméljük a legjobbakat.
2022. jún. 26. 12:20
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
6. Mindenki nagyon jól válaszolt neked, fogadd meg amit mondanak, sikerülni fog.
2022. jún. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2022. jún. 26. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!