Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mind a két angol mondat...

Mind a két angol mondat helyes? Akkor hogy döntsem, el melyiket hasznàljam?

Figyelt kérdés

There aren't any chairs here.

There aren't many chairs here.


Értem, hogy mikor mit szabad hasznàlni, de sok példamondanban ezek "összeérnek".

Màsik I don’t have many friends in England yet. Ez mehetne anyvel is szintúgy?


2022. jún. 28. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés kb ahhoz hasonlítható, mintha azt kérdeznéd, hogy "Ez itt egy tojás. ill: Az ott 3 szék." Melyik mondatot használjam?

any: egyáltalán nincs, many:nincs sok. Tök mást jelent a két mondat.

2022. jún. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyáltalán nincsenek székek (0 szék!, akkor az elsőt mondod.

Ha nincs sok szék=kevés szék van (1-nél több, de nem sok), akkor a másodikat.

2022. jún. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2022. jún. 28. 21:21
 4/4 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem annyi a különbség, hogy mit akarsz kifejezni a mondatttal.

There aren't any chairs here. - Itt nincs(enek) szék(ek).

There aren't many chairs here. - Itt nincs sok szék./Nem sok szék van itt. (Az, hogy: "Itt nincs valami sok szék." véleményem szerint természetesebb fordítás lenne, de szó szerint írtam.)

Úgyhogy az én véleményem a következő:

Ha a hangsúly azon van, hogy nincs szék, akkor az elsőt érdemes használni, ha pedig azon van a hangsúly, hogy NEM SOK szék van itt, vagy pedig vicces/informális módon akarod kifejezni, hogy nincs szék, akkor a második a jó választás.

2022. jún. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!