Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyedül hogy lehet felkészülni...

Egyedül hogy lehet felkészülni B2 angol nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
A nyár folyamán szeretnék nyelvvizsgázni, de fogalmam sincs hogy álljak neki.. Évek óta nem használtam az angolt, csak ami úgy körülvesz, meme, videók stb de beszélni pl egyáltalán nem beszéltem. Az a helyzet, hogy magántanárt, tanfolyamot nem tudok most megfizetni. Korábban évekig tanultam az angolt, de nem voltam elég motivált, hogy kellőképp komolyan vegyem. Most pedig fogalmam sincs hogy álljak neki, teljesen összezavarnak ezek nyelvvizsga típusok is, én olyat szeretnék, amit esetleg külföldön is elfogadnak. Bár tudom ez is hülyeség, mert azt is olvastam, hogy inkább az számít, mennyire beszélsz jól nem pedig maga a papír. Úgy érzem egy elég erős alappal rendelkezem, de jó lenne gyakorolni, mert sokat kopott a tudásom.

2022. júl. 4. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg az ECL nyelvvizsgát. Minden infó fent van az oldalukon. Vannak minden szinthez mintafeladatok. Lehet venni felkészítést segítő anyagot is. Nem drága. Abban van több feladat is mindegyik részhez.
2022. júl. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ez nagyon emberfüggő, jó nyelvérzékkel simán meg lehet csinálni.

Én pl. nem tanultam iskolában angolt, nem volt magántanárom, és a nyelvvizsgára se csináltam egy darab feladatot se, angolul pedig szinte sose beszéltem, szintén csak filmeket, videókat néztem, mégis simán meglett a B2, sőt nagyon jó eredménnyel. Úgyhogy lehetséges ez.

2022. júl. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
52%
Én is az ecl nyelvvizsgàt javaslom.
2022. júl. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!