Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lenne érdemes egyedül...

Hogyan lenne érdemes egyedül felkészülnöm egy angol b2 - es nyelvvizsgára ?

Figyelt kérdés

A sorozatokat megértem angol felirattal , igaz nem minden szót , de azokat kitudom következtetni a szövegkörnyezetből. Beszélni is merek , ugyanakkor igencsak egyszerűen ,bonyolultabb mondatszerkezetek vagy választékos szókincs nélkül. Kitöltöttem egy szintfelmérőt , ami szerint b1 es szinten állok ,ezt kellene valahogy b2 re tornáznom.A probléma a nyelvtan amit magolgatok de nem tudok gyakorlatban alkalmazni, és a szövegalkotás. Ezeket hogyan tudnám hatékonyan elsajátítani? Most van 2 szabad hónapom ,ennyi idő alatt fellehet készülni?Illetve bármi egyéb tippet szívesen vennék.


Amit még érdemes lehet tudni hogy németes voltam általánosban , valamint a gimiben is ( ebből érettségiztem) , tehát második nyelvként 3 évig tanították az angolt . (sajnos nem én voltam a legszorgalmasabb diák ,nem figyeltem kb egy órán sem )



2022. jún. 25. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Hagyjad a nyelvtant, nem a nyelvtan a nyelv. Folytasd, ahogy eddig: filmek, olvasnivalók, szótározás (de nem mindent). Majd ragad. Csinálj emelt érettségiket, és később a kiválasztott vizsga felkészítőkönyvét. Szóbelihez 1000 kérdés 1000 válasz vagy Színes kérdések és válaszok. Viszont a fogalmazások javításához és a beszélgetéshez kell tanár.
2022. jún. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
Én a sprozatokon, könyveken kívül (ami szerintem is nagyon fontos) azt tudom javasolni, hogy a nyelvtant ne megtanulni akard, bemagolni, hanem gyakorolj feladatokat. Sokat. Kezdheted kicsit alacsonyabb szintűekkel is. Azért, hogy berögzüljenek egyes szerkezetek. (Pl. nekem a prepozícióknál sokat segített.) Igaz, nincs külön nyelvtan a legtöbb nyelvvizsgánál, de levélírásnál azért fontos.
2022. jún. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépeen :))
2022. jún. 26. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!