Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Diplomához alapfokú nyelvizsga...

Diplomához alapfokú nyelvizsga is kell, mégis mennyi idő lenne felkészülni rá (német)?

Figyelt kérdés
A középfokúm már megvan, de kell még egy alapfokú is, mondjuk németből, mennyi idő lenne rá felkészülni és mégis hol és mennyibe kerülne? Más megoldás nincs ? (ELTE)
2010. szept. 21. 00:27
 1/5 anonim ***** válasza:

véleményem szerint egy évnek bőven elégnek kell lennie :)

és lehetőség ezernyi :) bár én is épp azon gondolkozom, h hol tanuljak :) nyelviskola/magántanár? :)

sztem am. az egyetemen biztos találsz germanisztikást, aki foglalkozna veled olcsón :)

2010. szept. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én angolból csináltam alapfokút, mert németből volt középfokú. Ha már tanultál valaha németet, akár második idegennyelvként is pár órában, akkor mindenképpen előnyt élvezel.

Viszont magadtól nem fog menni a tanulás. Én egy intenzív nyelvtanfolyamra jártam (heti 2X5 óra), s különleges módszerrel tanítottak (berögzítés= az órán szavakat vettünk, mintamondatokkal, melyet párban kellett gyakorolni, minden szóval 5-8 mondatot kellett mondani. Otthon az volt a feladat, hogy ezeket a szavakat megtanuljuk, de nem úgy, hogy leülsz és bemagolod, hanem házi feladatot kellett írni, minden szóval 15 mondatot. Ha még utána sem jegyezted meg a szót, akkor még 10-15 mondat, addig, amíg meg nem jegyezted. Persze folyamatosan ismételtük a már megtanult szavakat.)


Én kevesebb, mint 1 év alatt elértem arra a szintre, hogy sikerüljön az alapfokú írásbelim, s utána már a szóbelivel küszködtem egy kicsit, mert a beszéd része mindig jó volt, de a magnóhallgatáson nem akart összejönni a minimális 8 pont. De most már sikerült.


Iratkozz be valamilyen jó nyelvsuliba, ha teheted. Katedra, villám német vagy egyéb.


Még azt is mondják, hogy a spanyol is egyszerű nyelv, esetleg próbáld meg azt.

Nálunk a fősulin még elfogadták volna 2. nyelvvizsgaként a cigányt, eszperantót és a latint is. Ez utóbbit még tanultam is 2 félévig, viszont a vizsgakövetelmény nagyon magas volt, így maradtam az angolnál.

Készülj fel arra, hogy angol után szerintem nehezebb lesz németet tanulni.


Sok sikert és kitartást.


Esetleg keress valamilyen pályázati programot, ahol kedvezményesen tanulhatsz.

2010. szept. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha nem tanultál még németet, szerintem válassz inkább vmi könnyebb nyelvet, pl a spanyolt, abból gyorsabban el lehet jutni az alapfokú szintig. Pesten pedig rengeteg lehetőség van. és tényleg nem kellene hozzá szerintem egy év sem.
2010. szept. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 21. 16:11
 5/5 anonim ***** válasza:

pontozzatok le, de ha nincs kedved tanulni fizess egy bérvizsgázót, sima ügy megcsinálni, 0 energiával és kevesebb pénzből mintha tanfolyamokra mennél 1 évig:)de ahogy gondolod, csak ilyen lehetőség is van:P

(amúgy én vállaltam bérvizsgázást régebben de angolból és sose csuktak le:))

2010. szept. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!