Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik olyan tanfolyam, aki...

Létezik olyan tanfolyam, aki azt is képes megtanítani egy idegen nyelven, akinek a legkevésbé sincs rá semmi érzéke?

Figyelt kérdés

Tanultam nyelvet általánosban, középsuliban, egyetemen (még akkor nem kellett nyelvvizsga). Szakszövegekkel mindennap van dolgom, a lényegét megértem, de élőszóban valahogy nem tudok eléggé figyelni az elhangzottakra. Jártam már nyelvtanfolyamra, ráadásul olyanra, ahol teljesen az élőszóra koncentráltunk. Ugyan a csoportba sorolás előtt jó tesztet írtam, de kezdőre mentem a biztonság kedvéért. Az első 4-5 órán meglévő előnyöm szépen elkopott, a tanfolyam első harmadára már én voltam akire mindig pluszban figyelni kellett. Persze lett egy kis rutin és önbizalom, de gyakorlatilag megrekedtem azon a szintem amivel odamentem. Néha-néha belekaptam az órai anyagba, de gyorsan el is vesztettem a fonalat. Azt vettem észre, hogy nekem tízszer több gyakorlás kell ugyanazt megtanulni mint a többieknek, és sajnálatos módon a tudásom tízszer gyorsabban is erodálódik. Még az elmúlt 2-3 órára emlékszem, de ami 2 hete volt, arról már fogalmam se marad.


Aki esetleg hozzám hasonló cipőben járt vagy járt, ő hogyan tanult, illetve hol? Vagy létezik szelektív nyelvérzék: valaki az anyanyelvén relatíve választékosan beszél, azomban egy idegen nyelvet már nem tud megtanulni? Telítődik a szókincs?



2022. júl. 9. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás...
2022. júl. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az idegen nyelv tanulása felnőttkorban mindenképpen korlátokkal és kompromisszumokkal jár. Hogy mekkorával, abban sok az egyéni különbség. Én ismertem olyat, aki felnőttkorában emigrált, és 25 év nyelvterületen élés után is erősen érezhető akcentussal, nehézkesen beszélt.


A nyelvtanulásra mindenképpen igaz, hogy a rendszeresség nagyot nyom a latban. Többet ér napi 10 percet egy nyelvvel foglalkozni, mint hetente 2 órát. Az esetedben én azzal próbálkoznék, hogy heti kétszer 1 óra magántanárnál, plusz minden nap fél óra otthoni gyakorlás.

2022. júl. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!