Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol C2 nyelvvizsgát le...

Angol C2 nyelvvizsgát le lehet tenni itthon?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül- illetve mennyivel nehezebb egy C1-hez képest? Egyedül fel lehet rá készülni? C1-re nagyrészt általános tudással mentem, tanárhoz 3 hónapig jártam előtte (heti 1 alkalom), a beszédem(szóbeli+beszédértés) 67/96 lett, az írásbelim 99/118. Ha egyedül fel lehet milyen anyagokból? Telc vizsgát tettem
2022. júl. 11. 11:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"A CPE nyelvvizsgával Magyarországon C1 szintű (felsőfokú) egynyelvű komplex nyelvvizsga-bizonyítvány szerezhető, ún. részvizsga-bizonyítvány (tehát csak írásbeli vagy szóbeli) nem.


Bár a CPE vizsga a KER szerinti C2 nyelvi szint (’Mesterszint’) mérésére és igazolására szolgál, az idegennyelv-tudást igazoló államilag elismert nyelvvizsgáztatásról szóló 137/2008. (V. 16.) Korm. rendeletben foglaltak szerint a Magyarországon letehető legmagasabb államilag elismert nyelvvizsgaszint a C1 (felsőfok); az Oktatási Hivatal tehát csak ezen a szinten állíthat ki bizonyítványt, C2 szinten nem."


"Mivel a CPE vizsga C2 nyelvi szintet mér, de az államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvány szintje minden esetben csak C1 (felsőfok) lehet, ezért a fenti feltételek teljesülését a CPE vizsga esetében a CAE vizsgánál felsorolt pontszámok elérése biztosíthatja. Azaz: a CPE vizsgán az államilag elismert bizonyítvány megszerzéséhez szükséges megfelelési minimum a Cambridge English Skálán mért 180 pont, míg az egyes készségek esetében elvárt 40% megfelelője a Cambridge English Skálán mért 153 pont."


A nehézségről: angolból csak C1-em van, így nem tudok beszámolni a különbségekről, viszont németből megcsináltam a C1-et és C2-t is. Utóbbi lényegesen nehezebb. Az, hogy álmodból felkeltve is tudod a nyelvet, az alap. Bonyolult, nem hétköznapi, gazdag szókincset igénylő témák/szövegek kerülnek elő, és nagyon kevés időt adnak a feladatok mennyiségéhez ill. komplexitásához viszonyítva. Szubjektíve sokkal jobban megizzadtam vele, mint amit a pontszámok mutatnak: a C1 96%-os lett, a C2 átlagosan 84,5% (a részfeladatok százalékos értékeinek átlagát értem alatta). Mindazonáltal nem vagyok benne biztos, hogy ha visszamennék nem teljesen kipihenten vizsgázni, akkor újra átmennék rajta. Feltételezem, hogy angolból is valami ilyesmi lehet a helyzet. Szerintem egyedül is fel lehet készülni, de készülj rá alaposan.

2022. júl. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Itt egyébként adtak tippeket, hogy milyen vizsgát lehet tenni: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..
2022. júl. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!