Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan gyakoroljak a kommuniká...

Hogyan gyakoroljak a kommunikációt, ha egyedül tanulom itthon az idegennyelvet?

Figyelt kérdés

Egyedül álltam neki tanulni az angol nyelvet, mivel le szeretnék középfokúzni nyár végére (vagy amilyen gyorsan csak lehetséges). Úgy hiszem, az alapok nagyjából már megvannak (kb még csak A2-es szinten vagyok), na de a kommunikációt hogyan gyakoroljam? Nincs senki a családomban aki tud angolul. Félek hogy ha majd a vizsgáztató kérdez tőlem valamit, akkor majd csak nyökögni fogok, mert a beszédkézségem egy nagy 0... :/

Ezt a problémát ti hogy oldanátok meg?



2020. jún. 18. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Kezdj el angolul gondolkodni.
2020. jún. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
A2-es tudással senki sem tud folyékonyan beszélni. Dolgozz a nyelvtan/szókincs tudásodon legalább B2 szintig aztán visszatérhetünk ehhez.
2020. jún. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Baráti körödben sincs senki?


Amúgy nekem a sorozatokat ajánlották, de csak is az olyanokat ahol nem amerikai angol van használva.


Kapcsold be hozzá a feliratot angolul, és néha állítsd meg, és próbáld meg leutánozni a kiejtést.


Esetleg olvass hangosan angolul, és amiben nem vagy biztos kiejtés ügyileg, akkor azt a szót írd be a google fordítóba és hallgass meg.


(Eddig azt hittem én is mivel olyan rideg hangja van így biztos nem jó, de nekem pl a francia tanárom ajánlotta.)


Továbbá beszélj csak úgy bármiről, vagy énekelgess angolul esetleg olvass fel a tükör előtt míg végig a szemedbe nézel ezzel is gyakorolhatod a szemkontaktus.. vagy ha a családodban nem is beszélik az angolt akkor is beszélhetsz hozzájuk úgy :D

Mármint ha megkéred őket, hogy hagy mondj fel nekik egy verset és ellenőrizzék, hogy mindent mondtál-e akkor csak meghallgatnak. :)



Sok sikert hozzá! És maradjon meg a motivációd továbbra is! :)

2020. jún. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bár vállalkozást építek egy újfajta nyelvtanulási módszerre, de azért ezt elküldöm neked.


Online (társas) beszélgetőpartner


[link]


[link]


[link]


Sok sikert!

2020. jún. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezeknél ingyen tudsz beszélgetni. A lényeg, hogy cserébe, neked is segítened kell. Akár más nyelven is.
2020. jún. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2020. júl. 18. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!