Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Vannak benne hibák? Kijavítaná...

Vannak benne hibák? Kijavítaná valaki?

Figyelt kérdés

This is my brother János. He can somersault, and me to. He can course, because I teach him. He's very little, because he's 5 years old. He can count. I have a sister to. She is 19. She cannot anything, she is only a sister, but I love she, because she is my sister. I love my brother to , of course.


Amit leakartam írni angolul:


Ez az én öcsém János. Ő tud bukfencezni és én is. Ő tud káromkodni, mert én tanítottam. Ő nagyon kicsi, mert 5 éves. Ő tud számolni. Nekem van egy nővérem is. Ő 19 éves. Nem tud semmit, mert ő csak egy nővér, de én szeretem őt, mert a testvérem. Az öcsémet is szeretem, természetesen.


Nem használtam google translate-et. Ez a sok hülyeség mind a saját fejemből pattant ki :D

Kijavítanátok a hibákat? előre is köszönöm!


2010. szept. 21. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát... A szöveg elég furcsa, de OK, elhiszem :D

Az a legfőbb hibája, hogy azt, hogy is, azt két "o"-val kell írni, too, az, hogy to, az csak egy rag.

A too, az azt jelenti, hogy is, meg hogy túl, meg hasonlók. Szóval általánosságban jó, de ezt javítsd ki, mert túl gyakori.

És az, hogy szeretem őt, az úgy hangzik, hogy:

I love her/I love him.

De ha még ilyeneket nem tanultatok, akkor megint csak ne írd bele.

remélem tudtam segíteni!

Aztán:

az, hogy te tanítottad, az múlt ídő, szóval így hangzana:

He can course, because I taught him.

Ha nem tanultatok még Simple Past-ot, akkor szerintem írd úgy, ahogy itt, mert abból a tanár rájönne, hogy segítséget kértél.

Ráadásul elég furcsa, hogy van egy nővéred, aki 19 éves, és nem tud semmit, mert csak egy nővér. Szóval én ezt átfogalmaznám valahogy, mert elég furcsa.

2010. szept. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kőssz mindent!!
2010. szept. 21. 20:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy she cannot anything, az nem helyes. She cant do anything, vagy she doesn't know anything. Nem tudom mit akarsz modani..

Előttem valaszolónak igaza van, elég furcsa szöveg.

2010. szept. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

He can course, because I teach him. Nem helyes.

He can curse (vagy swear) because I teach (taught) him. Tanitod, vagy meg tanitottad?

Na, nem irnam oda ezt a mondatot nagy buszken. Egy 5 eves gyerekrol van szo, nem?

2010. szept. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!