Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt olyan, aki a nulláról...

Van itt olyan, aki a nulláról 1 év alatt elért valós társalgási szintű német tudásig? Reális cél ez?

Figyelt kérdés

2022. júl. 17. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem reális. De intenzív tanulás és tanár kell hozzá. Rengeteg szorgalom és motiváció.
2022. júl. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

nullarol b1re 1év alatt ellehet de tényleg csak tanárral

ami reálisabb B1

2022. júl. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Ismerősöm kőműves és kiment németbe dolgozni nulla nyelvtudással. 1 év múlva már beszélte a nyelvet, ráadásul szakmai kifejezésekkel együtt. Egyszerűen rá volt kényszerítve, magyar kollégája nem volt. Ha dolgozni, enni, aludni akart tudni kellett a nyelvet. Tanára, segítsége nem volt csak a kényszer és az életben maradás esélye.
2022. júl. 20. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, velem is ez lesz jövő májustól, addig kihozok a legtöbbet magamból
2022. júl. 20. 09:01
 5/7 anonim válasza:
100%

Szerintem tök egyszerű ha intenzíve tudod tanulni, vagy ha olyan kötnyezetben vagy.

Én Németországban vagyok 3 éve de nem beszélek mert a munka angolul megy és gyakorlatilag 1-2 havonta kellene kis német, nem használom így az a kicsi amit munka után energia és kedv nélkül megtanulok, hullik is ki a fejemből...

szóval helyzetfüggő. Ha a megfelelő környezetben lennék, ahol nincs más közös nyelv pl valami egyszerű szakképzetlen munka, akkor sztem fél év után ha szarul is de már beszélnék és onnantól ragad rád.

2022. júl. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Asztalos vagyok, és rettentően kecsegtető hírdetéseket talalok német nyelvterületen, de mindenhová kérik a társalgási szintet... ahová nem, az meg nem az a kategória.
2022. júl. 22. 21:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Két év alatt, a teljes nulláról eljutottam a sikeres Origo kombinált közép nyelvvizsgáig. De ehhez nagyon sokat kellett a nyelvvel foglalkoznom. Napi szinten 3-4 óra.
2022. júl. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!