Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan mondjuk angolul:...

Hogyan mondjuk angolul: Adyligeti Rendészeti Szakközépiskola ?

Figyelt kérdés

(Amikor még én végeztem Szakközépiskola volt és nem Szakgimnázium, mint most, ha esetleg tesz az angol különbséget ebben.) (Ja most olvasom, hogy már "Rendőrképző Akadémia"? lol na m1, nekem a fenti név kéne)


- vocational school

- secondary technical school


ezeket találtam a szakközép megnevezésre, na de alapból az Adyligetit is átfordítani, meg a Rendészeti az Police / Police Officer vagy Sergeant esetleg?


Köszi előre is :)



2022. júl. 25. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Police Academy of Adyliget
2022. júl. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A körmendiek Körmendi "Secondary School of Law Enforcement/Körmendi Law Enforcement School"-nak hívják magukat, szerintem ennek mintájára lehetne Adyligeti ~
2022. júl. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

A körmendi Nagyon amcsis kifejezés, Police Academy br. angol.

2022. júl. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jogos, én is hallottam emlegetni, hogy az amcsik nem is angolul beszélnek (talán senki meg sem értené ezt a lóenforszment dolgot:)

Ezzel együtt van is találat az Adyliget Police Academyre, meg az #1. változatára is. Nekem csak azért furcsa (azon kívül, hogy röhögcsélnem kell rajta a Rendőrakadémia sorozatra gondolva), mert a rendőrakadémia nekem inkább a felső oktatást idézné, nem a szakközepet. Viszont nem vagyok otthon a témában, lehet, hogy mégis a rendőrakadémia a megoldás.

2022. júl. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt meg Adyliget law enforcement college , de a M.O-i meg Hungarian Police Academy (?)


Szerintem ez az adiligeti egy elokeszito, (college-nak id hivjak) es nem csak rendoroket, hanem biztonsagiorok, stb. is kepeznek, talan azert “law enforcement “


“ According to the experiences of the special training courses, held in

the last two years, IBSSA Headquarters organised the ADVANCED training

seminar of security experts and bodyguards - with special regard to close

protection and fight against terrorism - between 21 - 25 September 2004

in Budapest / HUNGARY. This special training course was the main event

of the year in the region with the support of the Hungarian Police Academy

(RTF - RVTKI), the Adyliget Law Enforcement College and ..”

2022. júl. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Police officer. Semmi kell sergeant nem jon ide, az egy rang.
2022. júl. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt talaltam, es ezt irnam:


Law Enforcement Vocational School, Adyliget


(The programme of the Law Enforcement Vocational School, Adyliget)



[link]

2022. júl. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :)


Ez gyakorlatilag egy nem állam által finanszírozott, de ledolgozható 2 éves OKJ képzés volt, amikor csináltam. 5 modulból áll, az első 2 vagy 3 - most nem tudom pontosan - modul elvégzése után valóban alanyi jogon jár a személy - és vagyonőri igazolvány is, de szimplán vagyonőr képzésről nem tudok. Van bent koli is, több napos-hetes továbbképzések szoktak zajlani akár őröknek, akár rendőröknek. Szerintem amúgy az Akadémia szó nem is lenne olyan rossz, a rendőrakadémiára gondolva, az egyetemi képzés az jóval magasabb szint meg többet takar, annak lehet valami fancy neve, csak ja, itthon nem jellemző akadémiának hívni.

A sergeant-öt csak azért keverhettem ide, mert azon kívül hogy konkrétan őrmester, tiszthelyettest is jelent elvileg, és ez az OKJ-s képzés tiszhtelyettesi rendfokozatot (rendfokozat, nem rang, "rangja a bárónak van", mondták volt a tanárok ott), őrmester ad; de jogos, valszeg nem azzal kell főként jellemezni.


Igazából mindenkinek zöldet dobtam, Law Enforcement Vocational School, Adyliget vagy Hungarian Police Academy (esetleg of Adyliget vagy , Adyliget)-ek között vacilálok, amelyik szebben néz ki majd az önéletrajzban valszeg az lesz. Köszi még 1x! :)

2022. júl. 26. 17:21
 9/9 anonim válasza:
Adyligeti Police Vocational Secondary School
2022. szept. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!