Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha a hasznosság mellékes, és...

Ha a hasznosság mellékes, és csak tetszés alapján döntenél melyik nyelvet választanád?

Figyelt kérdés

Alapból németet tanulok, de szeretnék valami mást is. Igazából ami tetszik az a spanyol és a skandináv nyelvek. (ezen belül a dán/norvég vagy esetleg a svéd).


Németből asszem' elég magas szinten vagyok, és tanulom annyi ideje hogy ne okozzon gondot az azonos nyelvcsalád a skandinávokkal.


Egyébként a skandináv (kiv. izlandi és finn) és az újlatin (kiv. francia) nyelveket is a legkönnyebben tanulhatók közé sorolják.


Ismétlem, nehogy gyertek az "ezért vagy azért HASZNOSABB" meg az "ezt jobban megéri" típusú indoklásokkal mert most szépségre megyek. Magyarul egy szubjektív indoklásra vagyok kíváncsi:3


(Mivel mindkettőt egyformán tartom szépnek rátok hagyatkozom)



2022. júl. 27. 12:16
A kérdező szavazást indított:
spanyol
dán/norvég
svéd
15 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak tetszés alapján a svédet vagy a norvégot.


A dán az egyik legrondább nyelv, amit hallottam, de az európai spanyol se semmi. Latin Amerikába úgy sem megyek soha, a szappanoperák és a foci sem érdekel.

2022. júl. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1

A dán hangzása nekem sem tetszik:( De formailag szinte megegyezik a norvéggal, szóval ha megtanulok norvégul azzal 'együtt jár' a dán is😅

2022. júl. 27. 12:39
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem a dán olyan mintha egy norvég betömött szájjal próbálna beszélni xd
2022. júl. 27. 12:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Norvég! Szoktam is hobbiból egyedül tanulgatni. :) Egyébként nagyon hasonlít a svédre.
2022. júl. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A dán szerintem nem szép nyelv, a norvég viszont nagyon szép. Szóval nem értem, hogy miért egy szavazati lehetőség van mindkettőre. Teljesen máshogy hangzik a kettő.


Én a norvégot választanám.

2022. júl. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5

Mert a két nyelv között elvileg csak a kiejtés jelentős különbség^^

2022. júl. 27. 16:51
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#6 Dehát pont a tetszésre vagy kíváncsi, ami a hangzásáról szól.
2022. júl. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!