Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvtan egyszer és...

Angol nyelvtan egyszer és mindenkorra: milyen könyvből?

Figyelt kérdés

Sokszoros újrakezdő vagyok angol nyelvtanból. C1-es vizsgám van belőle, de mégis sokszor úgy érzem, a nyelvtan nincs rendben, nem tanultam meg rendesen (filmekből és játékokból többet tanultam, mint a tankönyvből annak idején). Szeretném egyszer és mindenkorra letisztázni a fejemben az angol nyelvtant és kicsiszolni a hibáimat. Melyik könyvet ajánlanátok ehhez? Jöhet egynyelvű, hiszem, hogy megérteném azt is :D


Kettőt találtam eddig, amit dicsértek más fórumokon:

English Grammar in Use és az Oxford English Grammar


Te melyiket ajánlanád?



2022. júl. 28. 07:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%
Swan: Practical English Usage nagyon-nagyon jó egy erős középszintre. Ha ennél is bővebben és gyakorlatcentrikusan szeretnéd az angol nyelvtan részleteit megismerni, akkor szerintem a legjobb Carter-McCarthy: Cambridge Grammar of English. Ez utóbbit, mely majdnem 1000 oldalas, valószínűleg csak külföldről tudod beszerezni.
2022. júl. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%

English Grammar in Use szerintem nagyon szuper, képes illusztrációkkal ábrázolja az idő múlását, hogy könnyebben érthető legyen.


Ha az Oxford English grammar a "Oxford Angol Nyelvtan - Megoldókulccsal" könyv akkor is nagyon jó, nem ábrás, de nagyon jól összefoglalja a nyelvtant.


Én emelt angolra mind a kettőből készültem, Oxfordos szerintem jobb, de az English Grammar in Use érthetőbben magyaráz

2022. júl. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%
Németh katalin
2022. júl. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Oxford English.
2022. júl. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Fenntartom, mivel nagyon érdekel. :)
2022. júl. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
56%

Be lehet kattintani azt, hogy figyelt kérdés, és akkor nem kell teleszemetelni.


Legjobb a Thomson-Martinet nyelvtan.

2022. júl. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

"Ez utóbbit, mely majdnem 1000 oldalas, valószínűleg csak külföldről tudod beszerezni."

De ha pdf-ben érdekel, küldj magánban egy email címet, oszt átküldöm.

2022. júl. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A legtöbb "online véletlenül megtalálható" :) A tippeket is köszönöm, mindet megnézem :)
2022. júl. 29. 00:26
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Nyelvészetet akarsz tanulni, vagy mihez kell? Ha már C1 szinten vagy, akkor tudod annyira a nyelvtant is, amennyire a hétköznapokhoz kell.
2022. júl. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
#9: Tudod, vannak igényes emberek, akik szeretnének nemcsak érthetően, hanem nyelvtanilag is helyesen, "angolosan" beszélni és írni. Ez pedig az angolban iszonyúan nehéz. Az angol ebből a szempontból egy rendkívül érdekes nyelv: a nyelvtana egyszerre egyszerű és hihetetlenül kifinomult, összetett. Nagyon sokáig tart megtanulni úgy fogalmazni, hogy nyelvtanilag is kifogástalan legyen minden, amint mondunk vagy leírunk. A jobb nyelvtankönyvek erre tanítanak meg.
2022. júl. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!