Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnám megcsinálni a...

Hogy tudnám megcsinálni a nyelvvizsgát magántanár nélkül?

Figyelt kérdés

Őszintén 17 éves vagyok, jelenleg gimnazista és 2 év múlva érettségizek. Angolt és németet is tanulok. Nem igazán van rá anyagilag lehetőségem, hogy elmehessek magán tanárhoz, de viszont nagyon jól jönne egy nyelvvizsga. És tudom, hogy lehetséges, caak tényleg nagyon szorgalmasnak kell lenni hozzá (ami nálam nem hiányzik).

Csak az lenne a kérdés, hogy valakinek sikerült-e?

Vagy esetleg hogyan tudnék hozzáfogni?



2022. júl. 28. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Melyikből akarsz nyelvvizsgázni? Mióta tanulod őket és nagyjából milyen szinten vagy? Ha nem tudod, akkor vannak a neten ingyenes szintfelmérő tesztek. Gondolom B2-re akarsz menni. Én anno magántanár nélkül készültem fel rá, Euroexamnek nagyon sok anyaga van fent az oldalukon, és ha jól tudom, ha írsz esszét, azt leellenőrzik, bár azt már elfelejtettem, hogy ingyen-e. Plusz Memrise appot használtam a szókincshez. Meg hát olvashatsz könyveket angolul, ha kell, belinkelek egy oldalt, ahol kb minden fent van. Kereshetsz a neten csevegőtársakat, nézhetsz videókat, filmeket (olyan oldalt is tudok mondani, ahol angol szinkron van angol felirattal) stb, csak kreatívnak kell lenni. Némethez annyira nem tudok hozzászólni, de 1000% hogy ahhoz is vannak ilyen oldalak. Tájékozódj a nyelvizsgákról, nézd meg a típusfeladatokat, próbáld ki őket, és el tudod dönteni, hogy neked melyik típus a megfelelő, meg egyben kiderül, hogy melyik az a rész, ami nehezen megy. Meg van fent a neten nyelvtanos könyv, de a városi vagy a sulis könyvtárban is, főleg a sulisban szerintem tuti vannak gyakorló feladatos könyvek is.
2022. júl. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Na, itt az oldal ahol kereshetsz könyveket:

libgen.rs

Szerintem németet is találsz, nemcsak angolt. Angolból English Grammar in Use Murphytől hasznos.

Itt meg a film/sorozatnézős oldal:

hdtoday.tv

Adblock ajánlott.

2022. júl. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Csatlakoznék az előttem szólóhoz. Elsősorban azt kellene eldönteni, hogy melyik típusú nyelvvizsgát szeretnéd megcsinálni és célirányosan a vizsgafeladatokból készülni. A nyelvvizsgák feladatairól a honlapjukon tudsz tájékozódni a mintafeladatok segítségével.
2022. júl. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%
Már nem kell aggódnod a nyelvvizsga miatt. 2024 őszétől átalakítják a felsőoktatási felvételi rendszert és eltörlik a nyelvvizsga-kötelezettséget.
2022. júl. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszát!


#1- Németből nyelvtanilag kb. B1, szókincsileg A2. Angolt meg most kezdtem kb. egy éve.


Kicsit megnyugodtam, mert az összes osztálytársam azt szajkózza, hogy magántanár nélkül nem lehet meg a nyelvizsga.

2022. júl. 28. 21:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha ilyen a szinted akkor még ne nyelvvizsgafeladatokat nézegess. Először a nyelvet tanuld, az még ráér.


Könyvben (angol) nekem az oxford angol nyelvkönyv vált be leginkább, pdf formátumben fent is van neten. (A másik könyv is jó, de az oxforban van magyar nyelvű magyarázat.)


Ezen kívül youtube-on van sok nyelvtani magyarázós videó+ bármi mást nézhetsz, ami érdekel téged.

Nyelvtanulós oldalakon (pl. 5 perc angol) vannak cikkek is, amelyek hasznosak lehetnek+ hallgatásos feladatok.

Könnyített olvasmányok is hasznosak.


Amihez jó lenne tanár az az, hogy valaki átnézze a fogalmazásaid és az, hogy tudj beszélni valakivel.


(A könyv és az oldal az angolra vonatkozik, mivel nem ismerek német anyagokat, de mindegyik tipp érvényes mindkét nyelvre.)

2022. júl. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
duolingo app
2022. aug. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!