Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most kell nyelvvizsga vagy nem?

Romanov8 kérdése:

Most kell nyelvvizsga vagy nem?

Figyelt kérdés
Pár órája bejelentették , hogy eltörlik a nyelvvizsga kötelezettséget, most akkor a diploma kiadásához kell nyelvvizsga vagy nem?

2022. júl. 28. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Azt majd az adott egyetem dönti el, ha van eszük megkövetelik.
2022. júl. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
79%
Nem kell, de az egyetem eldöntheti mit kér (amúgy egy országban sincs nyelvvizsga kötelezettség diplomához)
2022. júl. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
35%
1. Miért? Úgyis az élet dönti el nem a nyelvvizsga papír számít, hanem a nyelvtudás. Amúgy nem lehet minden egyetemet egy kalap alá tenni egy ápoló soha az életben nem fog idegen nyelvet beszélni
2022. júl. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy ápoló, ha van esze, nagyon is jól megtanul egy nyelvet és elmegy Magyarországról oda dolgozni, ahol megbecsülik.
2022. júl. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak a 2024 őszétől egyetemre járókra fog vonatkozni. Aki korábban felvételizik, arra még a jelenlegi szabályok vonatkoznak.
2022. júl. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Én remélem, hogy nem kell!


Egy csomó szakon így is hiány van, tehát ha van esze az adott egyetemnek, akkor nm követeli meg azokon a szakokon, amihez amúgy alapból nem lenne rá szükség.


Külker, turizmus, IT stb persze követelje meg továbbra is, mert ott a munkavégzéshez kell, de mondjuk egy borsodi óvónőnek vagy magyartanárnak ne kelljen már! Ha ki akarna menni külföldre, majd megtanulja magától.


Központilag kényszeríteni az embereket nyelvtanulásra nem korrekt!


Van épp elég többdiplomás avagy több nyelvet beszélő pszichopata, aki mondjuk közben meg terrorizálja a gyerekeket.


Remélem, hogy tényleg eltörlik és visszaáll az esélyegyenlőség.


Sőt! A kétszintű érettségit is el kellene törölni, mert milyen dolog az már, hogy a régi rendszerben megszerzett érettségiket utólag lefokozták közép szintűvé?!


Nem tudom, hogy egy régen diplomázott mérnök mit szólna ahhoz, ha a kormány hozna egy olyan döntést, hogy ezentúl az ő diplomája csak technikusi szintet ér... Ugye nem lenne fer?!


Az érettségi, az érettségi.


A magyar diploma, meg legyen magyar diploma és mindenféle idegen nyelvű elvárás nélkül !

2022. júl. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1#

az az egyetem, aki megköveteli a nyelvvizsgát ezek után - bár nem tudjuk a részleteket, a saját sírját ássa meg...


6#

egyetértek, töröljék el végre ezt a marhaságot. Én arra számítok, hogy legkésőbb jövőre vége lesz ennek a h.lyeségnek. Mondom én, aki eszperantóval diplomáztam, pár év kellett, mire rájöttem, hogy ha jobb melót szeretnék, akkor kell a nyelvismeret. Poroltam, sepertem a turdásomat, tanultam sokat, aztán vhogy csak meglett. Az eszperantó nélkül meg várhattam volna évekig vagy a koronavírusig... Ebből is látszik, hogy ha kell, akkor vhogy összeszedjük magunkat vagy várunk a vírusra...


Viszont azzal nem értek egyet, hogy ha a Katára hagytak egy hónapot, akkor erre az új reformra is elég lett volna a 2022 ősze...

2022. júl. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!