Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Eszperantó nyelvet 0-ról...

Eszperantó nyelvet 0-ról középfokú nyelvvizsgáig megtanulni mennyi idő és mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Jövőre készülök tovább tanulni és kellene egy nyelvvizsga, ami nem lehet angol, mert abból emelt érettségiztem, és ha jól tudom így nem járhatna érte "duplán" pont. Oroszul tudok még valamennyire (nem túl jól csak végig nyomkodtam vele a duolingo-t) de szerintem nem tudnék belőle jövő tavaszig nyelvvizsgát produkálni, ezért gondoltam az eszperantóra. Mennyire nehéz eljutni egy sikeres közép nyelvvizsgáig?
2022. júl. 30. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Van, ahol még elfogadják az eszperantót?
2022. júl. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért valahol nem? Én még nem hallottam olyanról, hogy felvételinél számítana plusz pontnál, hogy miből van valakinek nyelvvizsgája. Most rákerestem, de nem találtam ilyen megkötést. Persze lehet tévedek, vagy elkerülte a figyelmem.
2022. júl. 31. 00:46
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Nekem négy hónap alatt sikerült megtanulnom. Beiratkoztam a vizsga előtt egy 4 hetes nyelvtanfolyamra is. Írásbeli 61% szóbeli 93% lett.
2022. júl. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Az eszperantó nyelvvizsga után is ugyanúgy járnak a pluszpontok a felvételinél, mint a nemzeti nyelvek esetében! Középfokért 28 pont, felsőfokért 40 pont.

A diploma kiadásához a jelenlegi törvény alapkövetelményként egy élő nyelvből tett középfokú vizsga meglétét írja elő. Ennek az eszperantó teljesen megfelel, így sok egyetemen fogadják az eszperantó nyelvvizsgát is. –– De vannak intémények, ahol a sznob vagy tudáshiányos helyi vezetők döntése miatt olyan helyi szabályokat írnak elő (mint pl. az EU- vagy ENSZ tagállamok hivatalos nyelvei), aminek az eszperantó a lényegénél fogva nem felel meg - ezért ezekben az intézményekben nem számítják be az eszperantót.

Az eszperantó ugyanolyan élő nyelv, mint a nemzeti nyelvek, de a logikai alapokra felépülő egyszerű nyelvtana és a logikus szóképzési rendszere miatt SOKKAL gyorsabban lehet megtanulni. Teljesen nulláról indulva a középfokú szint eléréséhez ÁTLAGOSAN 200 tanulási óra szükséges. (Természetesen van aki ennél gyorsabban és van aki lassabban halad.) Napi 1 óra tanulási idővel számolva, ez kb. féléves tanulást jelent, normál terhelés mellett.

A logikus nyelvtan miatt az eszperantónál a nemzeti nyelvektől eltérően nem a nyelvtan megértése jelenti a fő problémát, hanem a begyakorlás. Ezért van az, hogy a tanulásához a leghatékonyabb út vagy az élő tanfolyam (akár internetes tanteremben), vagy egy intelligens gépi gyakorlóprogram, gépi tanárnő használata.

Magáról a nyelvről, az oktatási eszközökről és tanfolyamokról bőséges információ található a központi web-oldalukon: [link]

2022. júl. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Két hétnél tartok, de már sok mindent tudok. Igen, sok helyen elfogadják. ÉLŐ nyelv!

Ami nem fogadja el az például az NKE.

3-6 hónap alatt, ha mindennap foglalkozol vele meglesz a B2.

Én a pluszpont miatt csinálok, de mire meglesz a diploma 100%, hogy meglesz angolból is a B2 nekem, mert most tartok B1-nél.

2022. aug. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5: lécci, írjál már ide eszperantóul valamit! Hogy néz ki ez a nyelv, hogy fél év alatt lehet B2-t csinálni?!


És hogyhogy élő nyelv, hol beszélik ezt ?!

2022. aug. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6, mint írtam csak két hete tanulom, tehát túl bonyolult dolgokat, még nem tudok.

Példa: Saluton! Mi estas komencxanto. La vetero estas tre varma hodiaux.

Kieg.: A ,,cx" ,,ux" a "vagànyhangzóknak" felelnek meg, mert sajnos a telefonomon ilyen betűk nincsenek.

Ha érdekelnek további eszperantó szövegek, akkor keress rá Google-ban, fogsz találni bőven.

Az pedig, hogy élő nyelv nem azt jelenti, hogy ezt egy adott országban beszélik, hanem azt, hogy élő nyelvvé nyilvánította az MTA. A világon nem sok ember beszéli mondjuk ezt a nyelvet. A legutóbbi cikkben, amit olvastam összesen 1,5 millió embert írtak. Ez nem tudom mondjuk mennyire fedi a valóságot.

Az eszperantó egy mesterséges nyelv, amit még annak idején egy nyelvész alkotott meg. A nyelvtanja egyszerű, a szavak között nincsenek rendhagyóak. Például minden főnév O betűre végződik.: Hejmo, laboro, hundo, Marko, Adamo, Londono, Parizo, stb.

A jelen idő jele az "-as": laboras, iras

Ezért is ilyen könnyű, hogy el lehet jutni pár hónap alatt a B2-es szintig, ha valaki tényleg tanul, és szán rá időt.

2022. aug. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7: kösz! Hát fú, ez szerintem rosszabb, mint az angol! :D


Nekem nem tűnik könnyűnek és csodálom, ha valaki fél évet öl abba, amit nem is beszélnek szinte sehol.

2022. aug. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8, nekem tetszik egyébként. Meg pár hónapot megér nekem azért, hogy kapjak pluszpontokat, aztán jöhet az angol majd valamelyik éven.
2022. aug. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
9: végül is olyan olaszos-spanyolos hangzása van és ha azt nézzük, hogy neked tetszik, akkor fél év nem nagy áldozat, hajrá! :)
2022. aug. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!