Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen tanfolyamra érdemes...

Milyen tanfolyamra érdemes beiratkozni? Amit már ismerek, már tanultam vagy a NÉMET a nulláról?

Figyelt kérdés

4 hetes szuper intenzív tanfolyamban gondolkodom.


Egyik az olasz, amit már ismerek, tudom a nyelvtant, gimiben tanultam 4 évig, bár megkopott, fura megszólalni olaszul, de szinte mindent értek például egy YouTube videóból.


Vagy a német, ami jövőbeli munkalehetőségek miatt lenne szuper jó! Akár Ausztria, ottani munkavállalás célból jövőre vagy akár 2024-ben.

Németet sosem tanultam, az abszolút nulláról kezdenék.


Angolul tudok felsőfokon.


2022. júl. 31. 09:07
 1/3 A kérdező kommentje:

Azt még hozzátenném, hogy hála isten nagyon sok időm van tanulni.

Nincs családom/párkapcsolatom és részmunkaidőben dolgozom. Napi 6 órát tudnék rá szánni.

2022. júl. 31. 09:09
 2/3 anonim ***** válasza:

A céljaid nem egyértelműek, de ha külföldi, osztrák munkavállalás a cél, akkor egyértelműen a német a nyerő. Viszont ha papír kell a nyelvtudásod igazolásáról mondjuk egy nyelvvizsga formájában, akkor az olasz a célravezető.

Személyes véleményem és tapasztalatom, hogy a szuperintenzív tanfolyamoknak nincs sok értelme, főleg nem nulláról indulva. Egyszerűen annyi az új információ, hogy képtelenség nem felületesen tanulni, ami az alapoknál nagy problémát jelenthet.

2022. júl. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezek a hangzatos “szuperintenzív” tanfolyamok maximum akkor jók, ha volt egy középfokú nyelvtudásod valamikor régen, és felfrissítés céljából részt veszel rajta.


Nem fogsz sem 4 hetes, sem 8 hetes szuperintenzív tanfolyamon megtanulni németül. Egyszerűen ostobaság 2022-ben azt gondolni, hogy egy nyelvet meg lehet tanulni pár hónap alatt. Ennél még annak is több értelme van, hogy kimész fél évre dolgozni egy szállodába, mert ott több ragad rád mint egy ilyen tanfolyamon, ami kb arról szól hogy napi 8 órában heti 3x ledarálják a nyelvtant, aztán vagy megértetted vagy nem. Ezért is írtam, maximum felfrissítés céljából elmegy, amúgy felejtsd el.

2022. júl. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!