Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hová érdemes beiratkoznom...

Hová érdemes beiratkoznom Budapesten, ha orosz tanfolyamra szeretnék járni?

Figyelt kérdés
A tanárom az orosz kulturális központot ajánlotta.
2011. jan. 1. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:

én jártam a kult. központba, de nekem nagyon nem tetszett. Egy olyan csoprtban voltam, ahol mindenki anyanyelvi orosz volt, vagy ukrán. És engem néztek mindig hülyének, ha valamit megkérdeztem vagy elrontottam a ragozást.

A tanárnőnk meg kifejezetten bunkó volt. Szóval én nem ajnáalám.

2011. jan. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Márpedig én csakis a Kulturális Központot ajánlom, az Andrássy úton a követség mellett. A legolcsóbb és a legjobb. Az én csoportomban csakis teljesen kezdők voltak és nagyon csodálatos igazi szibériai tanárnénink volt. Nála jobb nyelvtanárral soha nem találkoztam. De ott tanít a Kulcs szerzője is...

2006-ban egy féléves tanfolyam 22 ezer forint volt összesen. Semmi plussz költség vagy egyebek nem voltak. Ezért hetente egy nap 6 óra, vagy háromszor 2 óra intenzív et kapsz.

Máshol százezreket kell ugyanezért kipengetni és nem figyelnek oda jobban rád.


Az előző válaszoló biztos egy haladó csoportba iratkozott be szerintem.

2011. jan. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, én haladó csoportba voltam, mivel haladó voltam. De az nem egyenlő azzal, hogy olyan anyanyelvűekkel legyek egy csoportban, akik elfeljtettek 3 szót és ezért a szüleik beiratták őket.

Neked ki volt a tanárod? Mert én is találkoztam ott kedves tanárnőkkel, de én épp nem olyat fogtam ki -.-"

2011. jan. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Elvileg én újrakezdő-félhaladó voltam, de írattak egy tesztet a beiratkozáskor és annak eredményeképp inkább a kezdőt javasolták. Neked nem csináltak tesztet?


A tanárnőnek csak a keresztnevére és az apanevére emlékszem biztosan: Larissza Viktorovna a családneve pedig talán Mescserjakova volt. (?) Egy kb 50'es nagyon szép nő már ősz hajjal... amúgy ha jól emlékszem egy Dunaszigeti általános iskolában tanított hétközben. Futott velünk párhuzamosan egy másik kezdő orosz csoport, annak a tanára volt a Kljucs szerzője (a nevére nem emlékszem). Őt is csak dícsérték.

Az is sokatmondó, hogy a második majd a harmadik félévre is egybemaradt a banda 90 %-a. Én gyermekáldás miatt estem ki a negyedik félévről.

2011. jan. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk egy kicsit náshogy nézett ki a dolog.

Megiratták a tesztet, ami nem lett rossz. Azért akartam ott tanulni, mert készültem a középfokúra, a pluszpontok miatt. Egy haladó csoport volt, ami nekem megfelelt. Az elején sokan voltunk, 2 hét után meg már csak 7 (ha jól emlékszem). A vége felé meg 4-5-6. Változó volt. Sőt volt olyan óra is, amire senki sem ment el. A mi tanárnőnket Tatjanának hívták a többi nevét nem tudom, mert nem voltam az első órán és utána ő úgy gondolta, hogy ő márpedig nem fog nekem külön bemutatkozni. Az órákon nagyon rossz hangulat volt. Ő is a megfélemlítős orosztanítással próbálkozott, mert annak a hatékonysága már bebizonyosodott a rendszerváltás előtt. Én ott értettem meg, hogy miért utálták a szüleink az oroszt.

De hát akkor nagyon örülök, hogy neked jó élmény volt. Mert az förtelmes, amikor mindenki beszél körülötted egy nyelven, amiből te alig pár szót értesz és utána meg elvárják, hogy kapcsolódj be és oszd meg mindenkivel a saját, fennkölt gondolataidat. Lehet hogy bennem volt a hiba, de én sajnos erre nem voltam képes nagyon kevés orosztanulás után.

De hát ez van, azóta már megvan a nyelvvizsga és az érettségi is, mind a kettő jó eredménnyel ;-)

2011. jan. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem a Bajza u-ban van?
2015. ápr. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Már a Követség épülete
2015. ápr. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!