Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik szláv nyelven a legkönn...

Melyik szláv nyelven a legkönnyebb megtanulni? Csehül/szlovákul?

Figyelt kérdés

2022. júl. 31. 15:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

A két nyelv hasonló de vannak bizonyos eltérések.

De mindenképpen a csehet érdemesebb azt tökéletesen megértik a szlovákok is 2 legyet ütsz egy csapásra.

2022. júl. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy minden szláv nyelv közül melyik a legkönnyebb? Azért tippelek a csehre/szlovákra, mert latin betűvel írják és gondolom kulturálisan azok a legnyugatiasabb, legjobban Magyarországhoz hasonló szláv országok.
2022. júl. 31. 15:40
 3/12 anonim ***** válasza:
Ezeket csak akkor érdemes, ha ott szeretnél élni. Mihez kell ez a nyelv?
2022. júl. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 Kíváncsiságból meg akarok tanulni legalább egy szláv nyelvet, aztán ha jól megy, akkor kivándorolnék Csehországba.
2022. júl. 31. 16:06
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha Csehország tetszik, akkor azt a nyelvet tanuld. Én úgy hallottam, hogy ők annyira nem szeretik a magyarokat, így én inkább a lengyelt választanám, de lehet, hogy ez csak valami kamu dolog, amit hallottam valahol.
2022. júl. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
2: Akkor a szlovént és a horvátot se zárd ki!
2022. júl. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%

5: Igen, rosszul hallottad. A csehek kedvelik a magyarokat és inkább a szlovákokat nem nagyon kedvelik "butának" tartják őket.


Kérdező: A lengyelt nehezen fogod megtanulni, nehéz nyelv. Inkább a csehet válaszd, ha ott képzeled el a jövődet.

Ha a cseh nyelvet elsajátitod, akkor a szlovákot is majd megérted.

2022. aug. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
A kettő közül a cseh nyelv a könnyebb.Én is ezt a nyelvet tanulom.
2022. aug. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én beszélem mindkettőt, és a csehből kiindulva sokkal könnyebben értem meg a lengyelt. Viszont a szlovákból kiindulva meg jobban értem meg a jugoszláv nyelveket. Az ukránt, oroszt, macedont és bulgár nyelveket végképp nem értem meg.
2022. aug. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9: Mindkét nyelvet utólag tanultad, vagy az anyanyelved?

Mertha nem az anyanyelved egyik sem és csak utólag tanultad, akkor az ukrán, orosz nyelvet nem fogod megérteni azzal a két nyelvvel.

Egyébként meg az oroszt jobban meg lehet érteni, mint az ukránt.

2022. aug. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!