Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebben tanulha...

Melyik a legkönnyebben tanulható szláv nyelv?

Figyelt kérdés

Az igazából mindegy, hogy déli, keleti vagy nyugati szláv nyelv. Gondolom valamelyik azok közül, amelyik latin írást használ, hiszen valamennyi pluszt a cirill írás megtanulása is igényel.

Én a horvátot gondolnám legkönnyebbnek, persze nem vagyok nagy szakértő.



2015. márc. 24. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
29%
Én azt hallottam, a lengyel aránylag könnyű. Nem igényel ciril betűket (mondjuk vannak benne ilyen áthúzott l betűk meg ilyenek), de nem tudom, egyiket sem tanultam soha.
2015. márc. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Én meg pont úgy tudom, hogy a lengyel a legnehezebb még a szláv nyelvek között is, de saját összehasonlítási alapom nincs.

A cirill betűk önmagukban szerintem nem sokat adnak hozzá egy nyelv nehézségéhez.

Szerintem válaszd vagy valamelyik szomszédos országunk nyelvét, vagy az oroszt. Ez utóbbinak van talán a legnagyobb potenciális haszna.

2015. márc. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire én belekukkantottam a horvátba,az alapján nem nehéz.Én viszont tanulok oroszul,és lehet azért tűnik nekem ránézésre könnyűnek.

Szerintem nem nehéz a ragozása sem,az sem nagy bonyolultság szerintem,hogy nemek vannak benne,meg az sem,hogy ragozzák a főnevet.


Egyszer a Livemochán kezdtem el tanulni,és igazából nem maradt meg sok,nem tanultam intenzíven,csak próbálkoztam vele,de akkor is könnyűnek tűnt.

De természetesen lehetnek benne buktatók,mint minden más nyelvben.

Én csak azt írtam,ami szerintem igaz.De,hangsúlyozom (:D),hogy neked pl. lehet valamivel nehezebb (de az is lehet hogy nem),mivel nekem az oroszból is viszonylag sok szó ismerős,és maga a nyelvtan sem újdonság annyira nekem.

2015. márc. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy hallottam messze-magasan a bolgár a legkönnyebb.
2015. márc. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!