Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek is túl öreg...

Szerintetek is túl öreg vagyok és engedjem el? 25/N

Figyelt kérdés

Amikor leérettségiztem rögtön elvégeztem azt az egyetemet, amit szerettem volna.

Viszont jelenleg úgy érzem, hogy ez nem az én utam. Szeretnék nyelveket tanulni, esetleg egy másoddiplomát szerezni.

Sajnos a környezetem nem túl támogató, mindenki szerint gyereket kellene már vállalnom, és elfogadni, hogy akkor nem ezt választottam.

Nem szeretnék még kisbabát, nem gondolom, hogy öreg lennék egy új élet kezdetéhez. Ti mit gondoltok? Hogyan erősítsem magam, ha senki sem támogat?


2022. aug. 3. 22:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
25 evesen eld az eleted
2022. aug. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én másod évesen jöttem rá, hogy rossz utat választottam, 32 évesen kezdtem el egy másik egyetemet.

Szóval nem vagy öreg.

2022. aug. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Csináld azt, amit te szeretnél, a TE életed. Mi a fontosabb, hogy a látszatnak és az ismerősök akaratának megfelelj, vagy az, hogy boldog legyél?
2022. aug. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Egy fenét vagy öreg!


Igen, engedd el a környezeted lehúzó szavait!

2022. aug. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek meg az apjafasza. Vállaljon az, aki szerint kellene, szaladjunk már le erről a hülyeségről.


25 éves vagy. Van 40 éved legjobb esetben is, amikor dolgozni fogsz. Szerintem rohadtul nem mindegy, hogy ebben a 40 évben mivel töltöd a hétköznapjaid nagy részét, mibe fektetsz, miben leszel szakember. Emellett egy pár éves képzés eltörpül az évek távlatában.


Én munka mellett szereztem a második és a harmadik diplomám. Sosem dolgoztam az első szakmámban és egyáltalán nem bánom. Előbb lett karrierem abban, amit szeretek, mert szerettem, mint diplomám. Olyan hazatérés érzésem volt, mikor először azt tanultam és azt csináltam, amit mindig is kellett volna. Nem számított az a pár év, sem szakmailag sem másképp. És minél idősebb vagyok, annál kevésbé számít. Már csak egy emlék.

2022. aug. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

36 évesen, második gyerekkel várandósan kezdtem el a pszichológia szakot, mint másoddiploma.

Sosem késő. 😊

2022. aug. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 38 évesen vagyok harmadéves :) azon a szakon, amit akarok, és vannak 50 feletti osztálytársaim is.


Azt gondolom, hogy nagyon nagy tanulsága az életnek az, hogy nem mások életét éled, hanem a sajátodat. Nem kell abszolút gyereket szülni, de ha szülsz, akkor is csak akkor, amikor NEKED jó, amikor TE szeretnél. A környezeted pedig jobban kordában kell tartanod, nemet mondani, határokat húzni, mert olyasmibe beszélnek bele, amihez semmi közük sincs! Akkor sincs, ha az anyukád mondja, vagy a testvéred. Az egyetlen, akit még érint a kérdés, az a párod, de vele meg le kell ülni és meg kell beszélni, hogy ha nem vagy felkészülve a gyerekre, akkor az a gyereknek se jó.

2022. aug. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

27 évesen kezdek most új szakot, az első diplomámmal itthon nem kapni munkát (olyat, ahol használhatnám). És nem akarok gyereket se, alapból sem, legfeljebb 40 évesen örökbefogadok egy 10 évest, de ebben a helyzetben örülök, ha én nem halok éhen, a hülye fog most gyereket szülni ide.


25 évesen még élj, most van rá lehetőséged, nem 45 évesen 3 gyerek mellett. Legyen végzettséged és rendes munkád, minthogy gyárban robotolj nyugdíjig.

2022. aug. 4. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
34 voltam amikor csak úgy nyelvet tanultam. Jól ment, januárban kezdtem, a emelt érettségi tételeket megcsináltam 100 százalékra abból a nyelvből , meg tanultam 1 évet és elég volt. :):)
2022. aug. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudatosítani kéne már az emberekben, hogy a gyerekvállalás sokkal nagyobb dolog annál, hogy “kéne, ezért én is szülök” és hogy nem kell és nem is lesz mindenkinek gyereke. 25 évesen még bőven fiatal vagy, nyugodtan tanulj amit akarsz!
2022. aug. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!