Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Iskolában németül tanuló...

Iskolában németül tanuló diákok, ti ezt mennyire értittek?

Figyelt kérdés

Én mindent értek.


[link]



2022. aug. 6. 00:05
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#10 Na akkor ezt is értedd?


[link]

2022. aug. 6. 01:06
 12/17 anonim válasza:
84%

10 vagyok

Ezzel már meggyűlt a bajom, többször meg kellett néznem mire elkaptam a lényeget. Azért egy átlag német anyanyelvű nem így dumál😅

2022. aug. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Én tudom, de nem nem is úgy mint ahogy az iskolában tanítják.
2022. aug. 6. 01:11
 14/17 anonim ***** válasza:
60%

Nekem mindig úgy tanították a németet, hogy magolnom kellett a szavakat, angolul viszont soha egy szót nem tanultam. A német szókincsem nagyon gyér, az első videóból csak foszlányokat értettem, viszont rengeteg angol sorozatot nézek (britet, amcsit, ausztrált, stb egyaránt, általában megértem az akcentust) és azokat teljesen értem, pedig a németet lassan 10, az angolt meg csak 3 éve tanulom XDD

A nyelvtani rész németül is megvan, szerencsére könnyen rááll az agyam a nyelvekre, csak a szókinccsel van gond.

2022. aug. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, ezzel egyébként mi a célod? Büszkék vagyunk rád, ügyi vagy, hogy tudsz németül, de valahogy a kérdés picit... hát nekem nem stimmel :D
2022. aug. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 NTBS ***** válasza:
Semennyire, igaz 18 éve tanultam utoljára.
2022. aug. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

15: Lehet, hogy a német jobban megy neki, mint a magyar.

értittek -> értitek

Hochdeutschot értettek? -> Hochdeutsch-ot értetek? (De inkább: A Hochdeutsch-ot értitek?)

Is ezt? -> És ezt?

Arrol -> Arról

értedd -> érted

2022. szept. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!