Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most olvastam hogy a szlovák...

Most olvastam hogy a szlovák a legnehezebben elsajátítható nyelv, még a magyart is megelőzi igaz ez? :O

Figyelt kérdés
2010. szept. 23. 10:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem nem igaz, hiszen akkor ez vonatkozna az összes többi szláv nyelvre(lengyel, cseh, orosz, horvát, szerb...) is, ezt pedig tudjuk, hogy nem igaz. Szerintem ezt vki olyan írhatta, aki belenézett vmi szlovák szövegbe, és meglátta a sok egymás melletti mássalhangzót, és erre a következtetésre jutott...A legnehezebb a magyar mellett a kínai, japán, stb lehet, meg az afrikai nyelvek, a kiejtés miatt(pl. busman)...
2010. szept. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ nekem is ez volt a véleményem:D

Egyébként itt olvastam: [link]

2010. szept. 23. 10:55
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

Ha egy korrektebb cikket szeretnél a témáról, nézd meg ezt:


[link]


Egészen friss :)

2010. szept. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
KÖszi:)
2010. szept. 23. 12:13
 5/17 anonim válasza:
62%
nem a világ legnehezebb nyelve,de az biztos,hogy nehéz. azt nem tudom megmondani,hogy nehezebb-e a magyarnál,mivel ez az anyanyelvem,de egész életemben szlovák környezetben éltem,és fogok is még,és mégse tudom száz százalékosan :S
2010. szept. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%
Nem hinném, hogy nehezebb volna, akkor a cseh nyelvnek is ott kellett volna lennie valahol, meg úgy egy-két szláv nyelvnek még. Viszont ezek mellett meg kell hagyni, hogy igenis nehéz nyelv a szlovák.
2010. szept. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%

:D hehh ezen jót röhögtem

A szlovákok sok mindent állítanak magukról, pl. nekik sok ELSŐ királyuk volt (Szvatopluk, Csák Máté), ezen kívül a morvákat átnevezték ősszlovákoknak (kíváncsi vagyok, hogy még meddig tűrik ezt szegény morvák) Most már a nyelvük is rendkívül nehéz, még a magyarokénál is...mit mondjak, érdekes. Mondjuk abban igazat adok nekik, hogy a minisztérium által küldött tankönyvekből tényleg képtelenség tanulni. A kis másodikosok könyvében olyan szavak is voltak, amit még a szlovák anyanyelvű pedagógus sem értett...mi meg tanuljunk belőle. Hát kössz.

2010. szept. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó vagyok: Európában tudtommal a magyar a legnehezebb nyelv. A szlovák valóában keveréke a környező szláv népek nyelvének. Szerintem a cseh, a lengyel mind nehezebb mint a szlovák.
2010. szept. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%
Egyénfüggő, hogy kinek mi a nehéz. Az írónak biztos kellett szlovákul tanulnia, de beletört a bicskája.
2010. szept. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
a magyar keményebb mint a szloták, és az összes többi szláv nyelv, mivel nincs közeli rokona sem, meg egyedi a nyelvi rendszere.
2010. szept. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!