Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most olvastam hogy a szlovák...

Most olvastam hogy a szlovák a legnehezebben elsajátítható nyelv, még a magyart is megelőzi igaz ez? :O

Figyelt kérdés
2010. szept. 23. 10:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
80%

én azt sem értem a cikkben, hogy lehet a bolgár a 3. legkönnyebb nyelv, hiszen ott még a cirill betűket is meg kell tanulni...

és azért érdekes, hogy a szláv nyelvek közül csak a szlovák került a tíz legnehezebb közé...

azt sem tudom, hogy tudtak ilyen rangsort csinálni. mi alapján tudták eldönteni, hogy a spanyol és angol közül, melyik a könnyebb, nehezebb....

és az eszperantó be sem került a listába...

az is ok-s, hogy megszűnik minden héten pár nyelv, de hogy keletkezhetnek újabbak? ilyen sok?

2010. szept. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom, hányadszorra teszi fel valaki ezt a teljesen légbőlkapott hülyeséget ide. Nem, a szlovák nem a legnehezebb nyelv, közelében sincs annak, a magyar pedig főleg nem nehéz, a nyelvek között a könnyebbek közé tartozik.
2010. szept. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
46%

[link]

nagyon jó cikk, olvassátok el!

Főleg a vége, a szentineléz nyelvről:-)))

2010. nov. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sokkal, de nehezebb megtanulni mint a magyart, nem kell összekeverni más szláv nyelvekkel, attól mert hasonlít nem ugyanaz... De igazából kinek mi a nehéz, én pl. nem tudom elképzelni,hogy valaha is meg tudnék tanulni kínaiul, lehet ők meg a legnehezebb nyelvnek az örményt tartják...
2011. ápr. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
100%
anyanyelvi beszelo vagyok,abban nem ertek egyet hogy a legnehezebb nyelv, de a szlav nyelvek kozott lehetseges, mivel itt talalhato a legtobb nyelvtani eset, es a legbonyolultabb. azt pedig irta valaki hgoy a bolgar a 3. legkonyebb nyelv, nos ez is lehet hiszen ott nagyon egyszeru a nyelvtan, szavak viszonylag eleg konnyuek mind barmely szlav nyelvben, az meg hogy a cirill betus irast megkell tanulni az kb egy nap, en oroszul is beszelek, az sem eppen a legkonyebb nyelv megha szamomra nem is nehez, mivel rendelkezem maximalis nyelvtani ismeretekkel, ja es valoban a szlovakban van a legtobb nyeltvani eset, ezt orosz tanulmanyaim soran is tapasztaltam hiszen minden azonnal ertheto volt, es mas szlav nyelvek nyelvtana is, ezzel szemben egy bolgarnak aki ugyanyugy szlav nyelvet beszel lehet hogy a szlovak nyelvtan igen elgondolkodtato es bonyolult lenne. az irasra viszaterve az az oroszban kb egy nap volt megtanulni, persze nem ment folyekonyan az iras olvasas azonnal, de ugy par honap rendszeres iras olvasas utan belejon az ember.
2011. nov. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

1. örülök h valaki a saját anyanyelvével nincsen tisztában, de egyáltalán nem könnyű a magyar nyelvtan főleg az igeragozás......

2. persze a szlovákok mindig is irigyek voltak ránk...(mindig is ?? mióta is létezik Szlovákia +az is mien terület volt anno??...ez más téma...) úgyhogy nem csoda h azt hiszik h minden náluk jobb nagyobb erősebb......csak a fele nem igaz..

2012. okt. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
33%

igy van!!!!

eletemben eloszor-(meg a kommonista era alatt)-jartam bratislava-ban ahol nem mertem lemenni a lepcson a peronrol mert az volt kiirva oda,;-"nastu pistu"!!-na mondom oda lemegyek azt jol ^pofanvernek erte!!

ki tudhatta volna hogy az azt jelenti "kijarat"??!

amugy egy pelda,;

ajandek lonak ne nezd a fogat -(c kozmondas)-szlovakul,;

-"szuvenyir nyihaha nye kukucska protku"-

2013. márc. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!