Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Euroexam vagy az origo nyelvvi...

Euroexam vagy az origo nyelvvizsgán lehet könnyebben átmenni?

Figyelt kérdés
2022. aug. 7. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Euroexamnél a szóbelin jó fejek voltak.
2022. aug. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%
Csak az Origó!
2022. aug. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nekem van mindkettőből egy kevéske tapasztalatom. Szerintem ez tényleg egyénfüggő, de szubjektíve nekem az euroexam könnyebbnek tűnik.


Euroexam: előnyök/hátrányok

Szerintem sokkal egyszerűbb a szövege, mint az origonak. Közelebb áll a középsuliban megtanult tananyaghoz, mint az origo! Sokszor még ilyen kis piktogrammal is segítik a szövegkörnyezet megértését. Ha nem tud valaki minden szót, akkor is nagyjából kikövetkeztethető. Nem kell regényeket íni, mert elég ha csak x-et teszünk a megoldólapra. Persze levelet kell írni, de azon felől szinte semmit. Ráadásul még a tippelés lehetősége is benne van. Nincs lyukasszöveg, nincs íráskészség2, ahol egy bizonyos témáról kellene nyolc-tíz sor összefüggő szöveget írni. Összességében jóval könnyebb a szövege, mint az origonak. Ellenben a listening2-je szerintem elég nehéz! Amikor ki kell egészíteni hallott szöveg alapján kettő, három szóban a feladatot. Az szerintem nehezebb benne, mint az origon, illetve a levélírásban is több téma közül kell egyet választani.


Origo: előnyök/hátrányok

Kétnyelvű vizsga itt általában bbc, cnn cikkekből vannak kivágva a hírek. Ezáltal eléggé cizellált szokott lenni a szövegkörnyezet. Szerintem mérföldkövekkel nehezebbek, mint az euroexam-os szövegek! Lehet szótárt használni, de egy olyan szövegnél bizonyára kell is, ami elég sok időt el fog venni. Ha valaki origo-ra megy tényleg nagyon jól kell tudnia fordítani. Origon nem lehet "tippelni" ott le kell írni mondatokban, hogy miről szólt a szöveg, bár igaz magyarul. A lyukasszöveg sem szokott könnyű lenni, nekem azzal mindig bajom volt. 13 szóból, 11-et kell behelyettesíteni sokszor egy olyan szövegbe, amit még magyarul is nehéz lenne kihámozni. A fordítás a legvégén pedig szintén nagyon cizellált szokott lenni, tele ismeretlen szavakkal. Igazából nem is nagyon lehet rá készülni, mert nem olyan mint az euorexam, hogy kb. nagyjából tudja az ember milyen témákból tanuljon szavakat (utazás, család, sport, időjárás) kb. nagyjából, amik középsuliban is voltak. Origon nincs ilyen, mert fogalma sincs az embernek milyen cikket fognak lehozni, lehet hogy valamilyen űrkutatás, okosrobot, klónozás, kutyakozmetika, vagy a fene tudja éppen mit fognak lehozni. Előnye is van, mert szótár teljes írásbeli alatt végig használható. Összességében szerintem pont a cizellált szövegei miatt, a fordítás, az olvasáskészség2, illetve a lyukasszöveg, és a tippelési lehetőség hiánya miatt nehezebb, mint az euroexam. Hiába kétnyelvű, de ez csak egyéni vélemény. Lehetséges másnak meg ez könnyebb.

2022. aug. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És a telc-ről vélemény?
2022. aug. 11. 13:06
 5/5 anonim válasza:
Nem tudok sokat róla, de szerintem a Telc az egyik legnehezebb. Ha valaki külföldre szeretne kimenni talán érdemes ezt választania, de ha csak simán gyorsba diplomához kell akkor én inkább az előző kettőt választanám.
2022. aug. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!