Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tapasztalatból mennyi idő...

Tapasztalatból mennyi idő megtanulni angolul? Felsőfok

Figyelt kérdés

Soha nem tanitottak iskolaban nekem az angolt , de sok filmen es jatekon nevelkedve ram ragadt sok szo. Lassan egy eve heti 1x van oram egy magantanarral aki B1-re tett be alapbol. Multinal dolgozom ahol folyamatosan angolul kell levelezni es vannak angol meetingek is , bar ott meg egyaltalan nem remekelek es sokszor nem tudom magam rendesen kifejezni. Mivel ez iszonyatosan stresszel eldontottem megtanulok normlisan angolul. Amit csinalok:

egy hete elkezdtem egy B2 nyelvtani konyvet toltogetni az elejetol erre kb napi 1.5 oram megy . Meghallgatok vagy youtube videot kb 20perc ami oktato jellegu vagy pedig egy sorozat egy reszet nezem angolul ugy, hogy tudatosan koncentralok a kiejtesre, szavakra stb. Valamint egy ismerosom aki angoltanar is foglalkozik velem 30 percet ahol olvasok, o beszel es par uj szot tanulunk. Valamint megmaradt ez a heti 1 angol is fizetett tanarral, bar o sajnos nem beszel valami szepen es nem is nagyon javit ki kiejtesben, de jobb mint a semmi.

Szoval ezekkel kb hany honap elerni legalabb felsofokot amivel kepes leszek folyekonyan beszelni a kollegakkal vagy legalabbis magyjabol? Vagy mas technikát javasoltok?


2022. aug. 10. 08:05
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

A felsőfok nem szükséges ahhoz, hogy folyékony beszélj a kolléáiddal. Az kb az intermediate-upper-intermediate. A felsőfok inkább arra megy rá, hogy nagyobb a szókincsed és mélyebb témákban is tudsz véleményt alkotni. Szóval ha tényleg B1 a szinted, akkor elméletben nem sok kéne ahhoz, hogy egy általános szinten elbeszélgess a kollégáiddal.


Egyébként egyénfüggő. Van, akinek évek kellenek a szintugrásokhoz meg van olyan is, aki kb fél év alatt felmegy középfokról felsőfokra. Ezt ennyi leírásból senki nem tudja eldönteni neked.

2022. aug. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1, valamemmyire tudok beszelni veluk, de nem eleget es nem eleg. Pl egy teljes napos meetingen nem eleg a tudasom, nem tudom elmeselni, hogy x eve ez tortent velem itt es ott vagy, hogy hetvegen amikor valahol voltam leirni milyen dolgok tortenetek pontosan. Csak alap dolgokat tudok mondani. Valamint a nyelvtanom nagyon hianyos tekintve, hogy azz sose tanultam. Plusz az uzleti szokoncsem sem telejes meg.
2022. aug. 10. 08:23
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
2-3 év azért nem árt, főleg, ha a szakmai nyelv is cél. Türelem.
2022. aug. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Multinál arra vigyázz, hogy sem te, sem valószínűleg a másik oldalon lévő ember nem tudtok rendesen angolul (kivéve, ha ő mondjuk amerikai stb.).


Ilyen közegben sokat segít az, ha redundánsan fogalmazol, visszakérdezel, meggyőződsz róla, hogy a másik értette, amit írtál/mondtál (jól).


Jelentős kulturális különbségek is lehetnek, mértékegységek, dátum formátum más stb.


Én sokszor leírok valamit szépen, majd még egyszer kicsit gagyibb angollal, egyszerűbb szavakkal is, hogy biztosan mindenki értse.

Levelekbe írok egy extra summary részt stb.


Nyilván az sem mindegy, hogy pontosan mi a munka... mekkora bukó egy esetleges félreértés stb.


Szerintem egyébként pl. IT területen igenis kell felsőfok.

Angolul tovább tart megtanulni, mint junior szinten programozni stb.


Nem érzem át 100%-ig a szövegedből, hogy tkép most milyen szinten is vagy.

Egyfelől azt érzem, hogy közel vagy, másfelől meg azt, hogy nem :)


Ha pl. egy sorozat részt megnézel, akkor magyar felirat nélkül mindent értesz (99%+)? Vagy olyan is lehet, hogy magyar felirat nem kell, de angol még igen (amolyan köztes állapot)?


Ha segít bármit is, akkor saját "pályám" kb. így nézett ki:


Anno gimnázium 9. osztály kezdetén még hétuppnak hívtam a 7Up-ot :)


Innen csekély 16-17 év kellett ahhoz, hogy akár egész meetingeket elvigyek a hátamon (értsd egy akár 4-5-6 fős megbeszt. én vezessek).


Valahol félúton 7-8 évnél még feszkós volt pl. egy állásinterjú, de nem égtem már le (nagyon).


4-5 éve már szívesebben beszélek angolul mint magyarul és fele-fele mértékben angolul gondolkodom fejben is (attól függ miről beszélget épp magában az agyam).

2022. aug. 11. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Más:

Ajánlom a régi Star Trek sorozatokat (TNG, Deep Space 9, Voyager stb.). Baromi sok rész van, kifogyhatatlan... szép angolsággal beszélnek, változatos témák vannak stb.


Netflixen fent vannak (angol felirat bekapcsolható, magyar nincs úgy látom).

2022. aug. 11. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%
Ha fenn tudod tartani a napi két órát, akkor fél-egy év elég kellene hogy legyen (nagyjából folyékony társalgáshoz, nem a felsőfokhoz). Egy hónap után már látsz majd annyi előrelépést, hogy az motiváljon a továbbiakra.
2022. aug. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!