Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg svédül a...

Hogyan tanuljak meg svédül a legegyszerűbben?

Figyelt kérdés
Szeretnék kimenni Svédországban dolgozni 1-2 éven belül, tanácsokra tippekre lennek kíváncsi, hogy tudnék a lehető leghatékonyabban tanulni. Az online oktatást próbáltam, de finoman szólva se éreztem hatékonynak, gyorsnak.

2022. aug. 10. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyors és hatékony módszer nem létezik. Ha valamit hatékonyan szeretnél csinálni, ahhoz idő kell.
2022. aug. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Valószínűleg magántanárt kellene felkeresned ilyen ritka nyelv esetén (úgy értem itthon ritka).
2022. aug. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én online tanulok, duolingoval, viszont magyarról nincs sajnos csak angolról. Nyilván bele kell tenni az időt, energiát, máshogy nem megy. Január végén kezdtem (az angolom közel anyanyelvi, és németül is tudok kb egy gyenge középfokon, ezek segítenek), a svéd weboldalakat már nagyrészt értem, filmeket felirattal szintén. A beszéd nyilván akkor menne jól ha használnám is :). Meg legalább egy nyelvkönyvet azért érdemes beszerezni.

Persze nekem csak hobbi, ha komolyan gondolod akkor lehet nyelvtanfolyamban is gondolkodni.

2022. aug. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is duolingon tanulok, bár én még csak két hónapja, de úgy érzem, jól haladok. Mivel addiktív az app, így tényleg az a nagyon jó benne, hogy néha még ha aznap nincs is kedvem semmit csinálni, akkor is legalább egy 10-15 percet nyomkodok valami leckét vagy ismétlést, hogy el ne vesszen a streakem, meg kis csillogó szαrsάgokαt gyűjthessek, és ez akármelyik nyelv tanulásánál nagyon sokat számít, a rendszeresség.

Persze ez korántsem elég, én is rákeresek időnként nyelvtanra a neten, meg készítek magamnak jegyzeteket, táblázatokat, hogy könnyebb legyen átlátni pl. mellékneveket, határozószavakat, igeragozást, stb.


Szerintem a Duolingo a létező legegyszerűbb módszer. Letöltöd a telefonodra, ami mindig nálad van. Nyomkodod pár hónapig, tényleg belefektetsz energiát, és utána esetleg magántanár vagy tanfolyam.

2022. szept. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!