Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet a legkönnyebben...

Hogyan lehet a legkönnyebben megtanulni olaszul?

Figyelt kérdés

2022. aug. 14. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A legkönnyebben úgy lehet megtanulni, ha azt csinálod, amit szeretsz, hogy ne tanulásnak tűnjön. De az alapja ugyanaz, mint minden más nyelvnél. Nyelvtan, szavak tanulása, olvasás, filmezés, hallgatás, beszélgetés stb. Milyen szinten vagy? Ha arra gondolsz, hogy alig kell valamit csinálni és a fejedbe száll a tudás, olyan nincsen.


Csak egy példa, nem tudom mennyire releváns. Én napi több órát foglalkoztam vele (filmnézést is beleértve, nem csak a konkrét tanulást) nekem mégis könnyű volt, mivel szerettem, amit csinálok. Hiába mondom neked, hogy olvass olaszul, ha utálsz olvasni neked az nem lesz egy könnyű módszer.

2022. aug. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Most akarok elkezdeni.

Persze, nem is gondoltam hogy majd nem kell semmit csinálni és menni fog.



És te milyen filmeket néztél?

2022. aug. 14. 14:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok, akkor szerintem először ne egyedül kezd el, hogy legyen aki segít ha valamit nem értesz.


Netflixen néztem sorozatokat olaszul, rai 1-on egy-két olasz sorozatot (ha konkrét sorozat érdekel akkor: Sorelle, Sirene, filmek közül leginkább klasszikusokat. Pl. Sorpasso, La dolce vita, Ladri di biciclette. Viszont hozzá kell tennem, hogy ezek nehezek és én nem kezdőként csináltam, hanem már jóval magasabb szinten.


Először kezd az alapokkal, majd szépen lassan kezdj el rövidebb szövegeket, olvasmányokat olvasni, videókat, filmeket nézni. Először érdemes olyat, amit már láttál magyarul.

2022. aug. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem.

Nagyon szépen köszönöm :)

2022. aug. 14. 15:53
 5/7 anonim válasza:
Én is önszorgalomból kezdtem mert iskolában németet tanultam de mindig is utáltam:)Na szóval én kezdtem először egy magántanárral skype-on keresztül,persze pénzért de ebben a verzioban igazából bárhol lehet csak utalod neki a pénzt/jó persze tudom nem olcsó mulatság/..de a nyelvtant muszáj megtanulni..aztán folytattam úgy hogy fordítottam,szótáraztam,online olasz rádiokat kerestem neten..végül regisztráltam egy olasz levelezőtárs oldalra/nem társkereső!/ onnan is lettek barátaim kikkel klasszikus e-mail formában tartom a kapcsolatot napi szinten..ez azért is jó mert van időd végig gondolni a választ esetleg szótárt is igénybe venni/nem szégyenlem használom én is még olykor de azért egy alap azért tényleg nem árt/...ha esetleg neked vagy másnak aki olvassa ezt megadom az oldal címét...
2022. aug. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, eszembe jutott ez az oldal, én szeretem. [link] Neked az a1 szint kell még.
2022. aug. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha kimész, és ott élsz egy darabig.

Másik lehetőség egy bentlakásos iskola, ahol valami büntetést kapsz, ha megszólalsz magyarul! Még egész nap egymás között sem volt szabad beszélni magyarul, nem csak az órákon. A büntetés a vacsoramegvonás volt! (Nem tudom manapság is van-e még ilyen.)

2022. aug. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!