Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Euroexam angol komplex középfo...

Euroexam angol komplex középfok? Nem sikerült a fennt említett nyelvvizsgám. Ha a következő sikerül akkor vissza tudjuk igényelni az államtól az árát?vagy ezt akkor így hogy nem voltam sikeres elsőre,bebuktuk?

Figyelt kérdés

2022. aug. 15. 12:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Vissza lehet igényelni. Mikor visszaigényled nem is tudják, hogy neked az hanyadik próbálkozás volt.
2022. aug. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2022. aug. 15. 12:57
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítve a fenti vàlaszom, az első sikeres nyelvvizsga nem a próbálkozások alkalmára utal, hanem a nyelvvizsgára. Tehàt, hogy előtte neked ne legyen másik középfokú nyelvvizsgád.
2022. aug. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az érettségim tök jól sikerült pedig angolból,itt meg elbuktam :( A hallott szövegből nem értettem semmit szinte,szóbeli részt is lepontozták pedig ott úgy éreztem tök sokat dumáltam a témában. Hát ez van :(
2022. aug. 15. 13:01
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel. Az nem lehet, hogy màsik típus jobban menne? Az érettségi közép vagy emelt volt?
2022. aug. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Közép volt. Melyik a másik tipus? (el vagyok azért szontyolodva nem mondom.)
2022. aug. 15. 13:49
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A középszintű érettségi az nem a középfokú nyelvvizsga szintje.

Bármelyik, origó, bme, ecl hirtelen ezek jutottak eszembe. (Van még több is.)

2022. aug. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Osztálytársaim közül többen is átmentek.Megpróbálom azért még újra valamikor ősszel,télen.
2022. aug. 15. 13:58
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A középfokú nyelvvizsga szintje az emelt érettségivel egyezik meg (B2). A középszintű érettségi, amit tettél, ezeknél alacsonyabb szintű (B1). Ha ez újdonság, az azért nem jó. Elég ostobaság úgy nyelvvizsgázni, hogy azt sem tudod milyen vizsgára mész. Ne csak próbálkozz, hanem készülj rendesen, a vizsgaközpont weboldalán mindent információt megtalálsz. Másokhoz hasonlítani magad pláne nem érdemes.
2022. aug. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

Ne keseredj el, mert én is elhasaltam a C1-en, csak írásbeliztem a reading 41% a writing 60% lett


Pár tipp, hogy biztosra menj


Olvass BBC híreket, tanulj teljes mondatokat,kifejezéseket (in any case it seems almost certain that.. or there’s every likelihood that.. etc)

Nézzél Youtube videókat olyan témáról, ami érdekel, akár a nyelvizsga témákból vagy akár maga az angol nyelvtanulásról, mert rengeteg szókincs fejlesztő videó is van fent pl. “Instead of saying “very” f.g very lazy-indolent, very happy-jubilant, overjoyed etc. vagy instead of saying “I’m fine” Couldn’t be better.


Levélírásnál, ha formálisat írsz érdemes egy kicsit kifinomult mondattal kezdeni pl.


Dear Sir/Madam,

I am writing to inquire in relation to/ in connection with / in conjunction with / in regards to sth. (Valami kapcsán)


Meg nézz videót a levélírásról, mert vannak formális vagy informális szavak is a levél íráshoz például ask-inquire

start-commence

etc.


Egyik főiskolai docensem is küldött egy javaslatot, hogy mit tegyek az email íráshoz és ide bemásolom


“Do you have to write on a computer or by hand? In the latter case you have to count the words on your own, manually - sorry. As for the letter, which is more important: English letters, especially the business ones have strict (very strict) form. Let me show you the most important ones: 1. If you write to a company, it is always Messrs. That is: "Messrs Smith &Co, London SW 97 Baker street, United Kingdom. 2. In Britain: Dear Sirs, in the US: Gentlemen, are the first words, thereafter (!!) "re: your letter of the 31st of May" and only thereafter the text. 3. Finish: "(in) awaiting for your early reply, I remain, Dear Sirs (US only: Gentlemen) yours faithfully/sincerely yours, or (US only): "(very) truly yours. As for the draft of the e-mail: my advice is to write a short notice divided into points f.ex.: 1. regarding to..(your letter, the last occasion we had a conversation...etc. 2.The problem/issue itself 3. Questions to your friend (if any) 4. Closing form: f.ex. "Friendly yours". I do hope I could help. In case of any further question, do not hesitate to ask me.”


Meg szókincs fejlesztésre az is jó, ha egynyelven tanulod meg a szavakat a definíciójával, hogy a szövegkörnyezetbeli használatát is megtanuld

Szinte minden esetre biztos, hogy képes leszel letenni a B2- es vizsgát csak kitartást kívánok fél vagy egy év tanulással nem lehetetlen, csak gyakorold a nyelvtant és tanulj szavakat, gyakorold az angolt megadott javaslataimmal vagy a többiek javaslataival.


In any case it seems almost certain that you will be capable to take the C1 language exam with 1 year learning. Just practice grammar and learn words, practice English with my given suggestions or the other ones’ suggestions.

2022. aug. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!