Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » BME (Angol, B2) Nyelvvizsga,...

Kertész Körte kérdése:

BME (Angol, B2) Nyelvvizsga, döntésképtelenség, tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Közel 1 éve döntésképtelen vagyok, amikor nyelvvizsga a téma.

Nem erősségem az erős szókincs (így igen, nekem is vannak ismeretlen szavak a BME feladatlapjaiban), viszont mondjuk úgy, hogy egy erős 60%-ot minden feladatnál elérem.

Gazdasági egyetemre készülök (van még igaz 2 évem), ha úgy adódik, nemzetközi gazdálkodás/gazdálkodás és menedzsment/alkalmazott közgazdaságtan szakra, ami igényli már alapszakhoz is a C1 nyelvvizsgát. Csak, hogy alapozzak, letenném a B2 nyelvvizsgát (heti 2x járok tanárhoz, minden készséget gyakoroljuk, kapok házit, csinálom, a 60% megvan mindegyik feladatnál).

Az októberi időponton gondolkodom, június óta járok vissza ő hozzá, előtte egy erre létrejött kurzusra jártam (ahol a tanár szerint a BME a legkönnyebb nyelvvizsga) (én pedig annyira érzékeny voltam erre és olyan hangnemben közölte ezt velem, hogy könnyek csordultak. Nem tudom, hogy valóban ez a legkönnyebb nyelvvizsga-e mindközül.)



Viszont félek, hogy a stressz előjön, én leblokkolok és egyszerűen csak ülni fogok a feladatlapom előtt tétlenül.


Sajnos én a nagyon stresszelős kategóriába tartozom, annak ellenére, hogy van mikor jön belőlem a beszéd, mint a vízfolyás.


Vagy mi van akkor, ha nehezebb a nyelvvizsga, mint a Nagy Nyelvvizsgakönyvben szereplő feladatlapok?


Esetleg tapasztalataitokat, véleményeteket meg tudnátok-e osztani elsősorban BME ANGOL B2 nyelvvizsgával kapcsolatban?

Milyen volt a teszt, hogyan gyakoroltatok rá, mivel, stresszeltetek-e, mennyire voltak segítőkészek?


Előre is nagyon köszönöm❤️

17/L/11.es



2022. aug. 9. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a 60% megvan minden feladatnál, az oké, de nem elég, ez még nem erős... Olyan, mintha azt mondanád, hogy épp annyira pancsolok hogy nem fulladok meg a vízben, úgyhogy de jó, megyek is Balatont átúszni. Na ne. Előbb tanulj meg úszni rendesen. Semmi értelme célzottan a nyelvvizsgára gyakorolni, akármilyen könnyű, ha maga az általános angoltudásod nincs azon a szinten. Pláne, hogy stresszhelyzetben nehezebb teljesíteni. Ahhoz, hogy rossz passzban is átmenj, alapból is nagyon jól felkészültnek kell lenni. Amíg nem érsz el legalább 80%-kokat a próbafeladatokon, ne menj el vizsgázni, mert jó eséllyel önbizalomromboló lesz. Ez most nyelvvizsgatípustól függetlenül mondom. 2 hónap alatt amúgy sokat lehet fejlődni, de ha 1 éve csak egy helyben toporogsz, akkor érdemes lenne elgondolkodni, hogy hatásos-e ahogyan most tanulsz.
2022. aug. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, azon vagyok, hogy még jobban feltornázzam ezt a %-ot. A hallásértésnél 2.értésre kb megvan az összes, a szövegértés 2-3.feladatában csak pár hibám szokott lenni. Az 1.feladat ami K.O. szokott lenni, a writingnál a tanárom szerint 3-4 pontot vonhatnak csak le.


"2 hónap alatt amúgy sokat lehet fejlődni, de ha 1 éve csak egy helyben toporogsz, akkor érdemes lenne elgondolkodni, hogy hatásos-e ahogyan most tanulsz."

Úgy toporgok egy helyben, hogy előtte egy kurzusra jártam, ahol sok pénzt lehúztak, mégsem volt ennyire hatékony, mint amennyire most hatékony a nyelvtanulásom.

2022. aug. 9. 23:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi a baj akkor, miben vagy döntésképtelen tulajdonképpen?
2022. aug. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A tudásomban, egyből arra gondolok, hogy hú, ez nem ment, miért nem ment, hú, lehet velem van a baj, hogy nem készültem fel elég rendesen.

Tehát egyből ez a leellenőrzés szerű dolog, hogy akkor most ez nem ment, ehhez megnézzük hátul a megoldást, na majdnem ez jött ki, na nem baj, megnézzük a többi megoldását is, aztán majd lesz valami.


Vaaagy


Tuti, hogy jó az a megoldás? Mi van, ha mégsem? Írjam át, nézzem meg a megoldókulcsban? De az olyan unfair..

Akkor mégsem, de akkor írjam át, ne írjam át, mire írjam, de megoldókulcsban már láttam, de most ne írjam már át a megoldásra, ha már láttam, de na tudom, hogy az nem jó, nem oda való...

2022. aug. 9. 23:51
 5/9 anonim ***** válasza:
Nézd, ennek az oka részben lehet az aggódósabb személyiség, de szerintem inkább valahol mélyen te is érzed hogy még nem állsz kész a nyelvvizsgára. Ha sok a bizonytalanság, akkor érdemes lenne a problémás részekkel tematikusan, rendszerező módon külön foglalkozni, tehát a vegyesvágott nyelvvizsgafeladatok helyett a nyelvtant és a szókincset fejleszteni. Ha mindig leskelődsz a megoldókulcsban, azzal egyedül magadat csapod be.
2022. aug. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A nyelvvizsga feladatok megoldásán kívül mit szoktál csinálni? Jó dolog a típusfeladatok gyakorlása, de nem elég. Ha a szókincs a gond akkor olvass sokat. Újságcikkeket, könyvet, ami érdekel.


Mi pontosan az első feladat, ami nem megy?

2022. aug. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4#

Fogj egy nyelvvizsga mintát töltsd ki végig (tippelés is lehetséges), végén ellenőrizd a megoldó kulccsal. Ami nem ment/vagy nem érted miért az a válasz, annak nézz utána.


Felesleges szórakozni, hogy jajj ezt nem tudod, tippelj és lépj tovább vagy hagyd ki

2022. aug. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezen a gyakorlat segít, szerintem. Abnormális sajátelbizonytalanítási fokozat esetén nagy gyakorlat.
2022. aug. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

"Semmi értelme célzottan a nyelvvizsgára gyakorolni, akármilyen könnyű, ha maga az általános angoltudásod nincs azon a szinten."

"Igen, azon vagyok, hogy még jobban feltornázzam ezt a %-ot."


Mintha magyarul is csak 60% lenne meg... Épp azt mondja, hogy felejtsd el a százalékokat, és egyszerűen csak tanulj még angolul!

2022. aug. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!