Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak...

Milyen nyelvet tanuljak egyetemen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érdekelne hogy milyen nyelvet vegyek fel egyetemen. Muszàly felvennem egy minort viszont nemtudom még milyet,valami olyasmit szeretnék ami esetleg később nagyon keresett lesz, szemezgetek az orosszal, illetve a japánnal meg a kínaival,ti mit gondoltok?



2022. aug. 19. 15:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

*muszáJ

Melyik egyetem?

2022. aug. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Amelyiket akarod.
2022. aug. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt válaszd, amelyik (a kultúrával, törivel, nyelvészettel stb. együtt) a legjobban érdekel.
2022. aug. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
esetleg nem lenne irreleváns, hogy milyen irány a főszakod, meg hogy ezekből melyik érdekel...
2022. aug. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
A japánt és a kínait biztos nem tanulod meg 3 év alatt értékelhető szinten.
2022. aug. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
Ilyen helyesírással én a "magyar" minort ajánlom!
2022. aug. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%

A minor nem nyelviskola, azt válaszd, amelyiknek a kultúrája, történelme, irodalma is érdekel, mert a nyelvet csak azért fogják megtanítani (egy bizonyos szintig), hogy eredetiben tudj ezekkel foglalkozni.

Ja és leginkább a saját erődből kell majd megtanulnod, nem lesz sok ismétlés, korrepetálás stb. Én oroszra jártam, az elején kerek-perec meg lett mondva, hogy aki rendesen tanul, az a nulláról gyengébb B2-es kommunikációs szintre fog eljutni az egyetem által kínált órákkal. Hogy a második évtől hogyan fogja orosz klasszikusok műveit olvasni eredetiben gyenge középfokú nyelvtudással, az meg mindenki egyéni szocproblémája.

2022. aug. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
Ahogy előttem is mondták: az egyetemen a minor nem nyelviskola. Rögtön belecsapnak a közepébe: irodalomtörténet, nyelvészet, stb. Elédraknak mondjuk egy orosz nyelvű verset vagy novellát már az első félévben, s szótárazhatsz naphosszat. Úgyhogy ha nem akarsz kínlódni, olyan nyelvi minort vegyél fel, amelyet már most középfokon beszélsz.
2022. aug. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
86%
milyen nyelveken beszélsz már?
2022. aug. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Thai az nemcsak érdekes de marha nehéz is, csak ajánlani tudom.
2022. aug. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!