Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolból C2 Proficiency |...

Angolból C2 Proficiency | Cambridge vizsgára felkészítő tanár van?

Figyelt kérdés
Vagy csak felsőfok a max amire tanárral érdemes készülni?

2022. aug. 24. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem konkrétan a nyelvvizsgára (a típusfeladatok miatt is) érdemes tanárral gyakorolni (biztos van olyan tanár, anyanyelvi főleg, aki c2-ig felkészít), de ahhoz, hogy tényleg eljusson valaki c2-re rengeteg önálló munka is kell. (Tehát egy tanár hasznos lehet maga a nyelvvizsga miatt, de csak ő nem fog c2-es szinten megtanítani és akár el is hagyható ha megy az önálló készülés.)
2022. aug. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A legtöbb anyanyelves ezt a szintet nem éri fel ésszel. Úgy értve, hogy ha van egy ilyen CPE kérdés, hogy melyik ige illik ide a mondatba:

When Welles and Mankiewitz .... on the idea of portraying a newspaper magnate...

az alábbi négyből: latched jumped, caught, hit

...akkor elkezd hezitálni, hogy tulajdonképpen három is jó... de ha van alkalmad helyzetbe hozni és megfigyelni, akkor kiderül, hogy csak és kizárólag a jót használja. Csak épp ezt nem tudja tudatosítani és átadni.


A jó tanár (legalább egy van ilyen Magyarországon) az minden órára hoz egy csokor "érdekességet". Mivel a CPE szint az nem olyan, hogy fel van sorolva, mint a B2-nél, hogy ismerje a present perfectet, meg a may két jelentését, oszt kalap, hanem, hogy úgy mondjam, felfelé nyitott. Ezt egyedül is meg lehet élni, csak sokkal lassabban. Mondjuk a tanár tájékoztat, hogy a lest-et melyik három variációban használja az angol. Te meg egyedül elolvasol hat könyvet, lesz egy lest, aztán azt hiszed, hogy tudod, de ha még elolvasol hatot, akkor lehet, hogy belebotlasz a lest másik használatába, és akkor már teljesen el vagy telve, hogy na, a lest, hát az le van győzve, és újabb 10 könyv elolvasásakor észre sem veszed, hogy ez egy harmadik szerkezet volt a lest-el.

2022. aug. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#2. "legalább egy van ilyen Magyarországon"


A nevét szeretném kérni, akár privátban, köszönöm!

2022. aug. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nekem is elküldheted a nevét.

Akár privátban is.

2022. aug. 25. 08:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Egerben szerintem Csikós Nóra felkészít ilyenre is
2022. aug. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a típusfeladatokat kell gyakorolni, meg sok könyvet kell olvasni, akár szépirodalmat is. Én így készültem fel.
2022. aug. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#3 és 4, jövő héten megkérdezem, lesz-e idén C2 tanfolyam, vagy vállal-e tanítványt.
2022. aug. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
(de az nem Egerben lesz, ha lesz)
2022. aug. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#77 Én egyelőre csak "jegyezném" a nevét, nem kell, hogy most azonnal induljon tanfolyam. Légyszi írd meg mindenképp, és ha Budapesten van, az csak jobb.
2022. aug. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nekem is jöhet.
2022. aug. 26. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!