Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik olasz nyelvvizsgát...

Melyik olasz nyelvvizsgát ajánlanátok inkább: CELI vagy CILS? Mi a különbség a kettő között?

Figyelt kérdés

2022. aug. 25. 17:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Én cilsen voltam c1-es szinten. A szövegértés/szóbeli/íráskészség nem annyira vészes viszont a hallgatás és a test di analisi delle strutture di comunicazione nagyon nehéz volt szerintem. Sokan ezen a két részen buknak el. Ha nem sikerül valamelyik rész, akkor ha jól emlékszem 18 hónap van azt a részt megismételni (tehát másfél év) ha letelik az egészet ismételni kell. Szóbelin a lapon fent van négy téma (4 a szituációhoz és 4 a monológhoz), azt a lapot nem változtatják és mindenki kiválaszthatja mi legyen, tehát érdemes az első embert megkérdezni milyen témák voltak és akkor már úgy lehet bemenni hogy az ember tudja. Először szituáció van kb 2 percig majd önállóan kell beszélni másfél-két percig, de abba nem szólhatnak bele.

Bukással kapcsolatban, ha három rész nem sikerül annak a kifizetése drágább, mint az egész nyelvvizsga.


Felépítésileg elég hasonló a kettő én oldottam meg mindkét nyelvvizsgának feladatlapjait főleg annál a nehéz résznél, amit írtam fentebb. Ha jól tudom cils az népszerűbb. Hallgatáshoz pedig vettem a studio italiában egy kimondottan hallgatáshoz való könyvet.

2022. aug. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én CELi-t csináltam külföldi továbbtanuláshoz anno. Ott csak 4 részfeladat van. Mostajd C2-re szeretnék elmenni. Én inkább azt találtam nehéznek, hogy nem nagyon vannak anyagok a készüléshez. Ajánlom, hogy az olasz intézet könyvtárában nézelődj, ott vannak nyelvvizsga felkészítő könyvek és segìtenek a döntésben.

+1: A CELI azt hiszem olcsóbb. Most Novemberben tudnál is menni.

2022. aug. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!