Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék minél hamarabb...

Szeretnék minél hamarabb megtanulni folyékonyan beszélni angolul, de magamtól, nem szeretnék magántanárhoz járni. Még középiskolás vagyok, és sajnos az angol tanárunk nagyon rossz és nem tanulunk vele kb semmit. Mit tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
rengeteg angol zenét hallgatok és filmeket is nézek angolul, de a szókincsemet és a kommunikációs képességemet szeretném fejleszteni. egy alap tudásom van angolból, kb 8 éve tanulok angolul de szeretnék még jobb lenni.

2022. aug. 30. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Pedig ehhez magántanár kell. Ő csak rád figyel, ha rossz valami kijavítja. Azért nem jó a csoportos óra, meg csak úgy beszélni másokkal angolul, mert ott ha valami nem jó, de mégis megérted hogy mit akart, a rosszat tanulod meg.
2022. aug. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Hát ez magántanár nélkül nem fog menni. A csodákra hiába vársz...
2022. aug. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pár ajánlás:


- D. H. Howe: English Today tananyagot ajánlom, ami 4-5000 szót tanít meg a nyelvtannal együtt. Hátha a könyvtárból be tudod szerezni, hanganyaggal együtt!

- BBC Learn English: Follow me (youtube).

- English Today Video Course (youtube).

- A beszeljangolul.com anyagai.

- Hagyományos tanulás: Öt év - öt nyelv, angol tanulási segédlete (google) + angol könnyített olvasmányok (google).


Kommunikációs részt vagy önmagaddal beszélgetve, de inkább csoportban vagy anyanyelvű emberrel érdemes.

Ha a hagyományos nyelvtanulást választod, a nyelvtant tekintve érdemes magántanár segítségét igénybe venni, ha elbizonytalanodnál.

Természetesen nyelvi fórumot keresve biztosan lesz olyan tanár, aki ingyen is segít.

2022. aug. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

1, 2: Én ugyanabban a cipőben jártam, mint Kérdező, mégis magántanár nélkül eljutottam felsőfokig, szóval igenis lehetséges.

A nyelvtant egy nyáron sajátítottam el (Dohár Péter – Kis angol nyelvtan), utána sokat hallgattam eredeti nyelvű műsorokat, filmeket, sorozatokat, és ami a legfontosabb: el is ismételtem, amit hallottam. De sokat monologizáltam is: bármiről beszéltem magamnak, legyen az napi események, nyaralás, adóváltozások, politika, szórakozás, sportesemény, stb, Közben folyalmatosan figyeltem, vétek-e nyelvtani vagy kiejtési hibát, és ha igen, javítottam. Nyilván rengeteget szótáraztam is az ismeretlen szavak miatt, minden ismeretlen szónak megnéztem és meghallgattam a kiejtését. A középfokúig másfél év alatt jutottam el még érettségi előtt, de persze az önfejlesztés ott nem állt meg.

2022. aug. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, lásd a 4-es válaszolót.

Szerencsére vannak értelmes, életrevaló emberek még a gyakorin.

2022. aug. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom, hogy én hogyan csináltam, és tényleg működött.


Az összes többi, mindent angolul olvasós-nézős-hallgatós módszerrel persze párhuzamosan, nem helyette.


Ki kell menni olyan környékre, ahol sok a külföldi, és szóba kell velük elegyedni. Igen, eleinte kínos, meg nehezen indul, de ha az ember tényleg rákényszerül, akkor be fog az indulni.

Készülj rá. Pld válassz ki egy frekventált turistanegyedet, és írd össze, hogy ott mi mindenről lehet beszélgetni.

Gyárts előre magadnak beszélgető kártyát, ilyen kifejezésekkel, mint:

Are you looking for a place? Can I help you? Where are you from? What do you do in Hungary? Do you like Budapest? (Vagy a te városod.)


Keress olyan turistákat, akik láthatóan keresnek valamit, pld tanácstalanul állnak, próbálják elolvasni az utcanév táblákat, keresnek valamit a telójukon, de sűrűn felnéznek belőle, és tákékozódási pontokat keresnek, stb. Ilyenek egy turista negyedben mindig aladnak. A turisták általában nyitott, kommunikatív, kíváncsi, érdeklődő emberek, és örülnek neki, ha valaki beszélgetni próbál velük, és segíteni akar. Maga az a tény, hogy turistáskodnak, már jól megszűri ezt a típusú embert.


Vidd a beszélgető kártyádat, és ha fejből nem megy, olvasd fel a kérdéseidet. Ha az se megy, mutasd meg nekik, hogy segítsenek helyesen felolvasni.


Minden ilyen alkalommal jegyezd fel a tanultakat, és készülj fel újabb panelmondatokkal, újabb beszélgető kártyákra.

2022. aug. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

És! Monologizálás! (4es írta)

Én azt szoktam mondani, legyen egy képzelt angol barátod :) és ha mással éppen nem tudsz, akkor képzeletben vele beszélgess angolul.

Jegyzeteld, ha egy szóban vagy kifejezésben nem vagy biztos, nézz utána, és javítsd magadat.

"Kedves képzelt angol barátom, a múltkor azt akartam mondani, hogy..." :D


Legyenek valós gyakorlópartnereid is, akikel eljátsszátok, hogy nem tudtok angolul. Ha komolyan csináljátok, előbb utóbb olyan természetes lesz, hogy ki se estek a szerepből. :D

2022. aug. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Legyenek valós gyakorlópartnereid is, akikel eljátsszátok, hogy nem tudtok (természetesen) MAGYARUL, hanem csak amgolul.
2022. aug. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!