Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol mellett melyik nyelvet...

Angol mellett melyik nyelvet lenne a legjobb megtanulni?

Figyelt kérdés

2022. aug. 30. 23:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Német
2022. aug. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Németet
2022. aug. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Németet célszerű lehet. Vagy könnyebb lehet még talán a holland.
2022. aug. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahová emigrálni fogsz
2022. szept. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Vlexaa válasza:
62%
Attól függ, mi a terved vele. Eu-ban a német ami hasznos még kifejezetten, a spanyol színtén jól jöhet tekintve hogy sokan beszélik anyanyelvien világszerte és nem is nehéz. Hogyha nehezebbet akarsz, akkor a mandarin is nagyon hasznos lehet kína terjedelme révett, illetve még a francia. A némettel az kehet a baj, hogy ha ausztriába ki akarsz menni itt osztrák a domináns, svájcban a switzer dütsch, tehát csak németországban tudod igazán használni anyanyelvi területen.És nyilván az orosz se elvesztegetett idő, főleg, mert ott nem beszélnek angolul. Ha ki akarsz menni külföldre esetleg nézdd meg, hogy az adott országban mennyit beszélnek angolul.(Szinte) mindenki jól veszi, ha megszólalnak az anyanyelvén. Remélem tudtam segíteni x.
2022. szept. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
78%
Német vagy spanyol
2022. szept. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%
Én a helyedben spanyolt tanulnék, de csak azért, mert németül nagyon sokan beszélnek már az országban, szerintem nem akkora kuriózum. Esetleg még a franciát, olaszt próbálnám meg. De mondjuk ha a Balaton parton szeretnél nyáron dolgozni, akkor egyértelműen a német. Akkor még az angolnál is előrébb tenném.
2022. szept. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan munkát keresel, pl. fordító leszel, akkor valami egzotikus nyelvet, ha az angolt már tökéletesen tudod. Lehet japán, török, bolgár stb.
2022. szept. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

“Én a helyedben spanyolt tanulnék, de csak azért, mert németül nagyon sokan beszélnek már az országban, szerintem nem akkora kuriózum. “


Ez ritka nagy baromság. Bizonyított tény, hogy a magyarok még angolul is kevesen beszélnek, főleg normálisan, nemhogy németül. Sereghajtók vagyunk az EU-ban. Múltkor panaszkodott nekem egy hr-es, hogy a cégükhöz milyen nehéz találni olyan embert, aki jól beszél németül. Sőt, az angol is Pákó szint sok menedzsernél, mérnöknél. Nincs olyan, hogy telített Magyarországon a német nyelv. Rengeteg meghirdetett állás van rá. Angol után messze ez vezet. Német cég van a legtöbb a hazánkban. Németországgal van a legkiterjedtebb gazdasági kapcsolatunk. Ha nem Magyarországban gondolkodik az ember, akkor is a legélhetőbb országok többségében németül beszélnek : Németország, Ausztria, Svájc, Luxemburg. De a maradék is germán nyelvű : Hollandia, Norvégia, Svédország.

Magyarországon és Európában a német a leghasznosabb nyelv az angol után vagy némely esetben az angol helyett is. És mint mondtam, hülyeség, hogy sokan beszélik. Annyi igaz maximum, hogy sokan tanulják évek óta és el tudnak pár mondatot makogni. Hála a csodás nyelvoktatásunknak.


A spanyol pedig túlértékelt itthon. Kit érdekel hány latin amcsi országban beszélik, ha az átlag magyar az életben nem megy oda. Ráadásul ezek még Spanyolországgal együtt is épp hogy elérik Olaszország GDP-jét

2022. szept. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

+1 az utolsónak. Eleve mi az, hogy “nem akkora kuriózum” németül beszélni? 😂😂 Ha német cég a munkahely, ahol a németek németül beszélnek, akkor kit érdekel, hogy mekkora kuriózum németül beszélni? Beszélni kell és kész.


A spanyol népszerű nyelv itthon, de még életemben nem láttam magyar embert aki valamire is használta volna. Barcelonában dolgozó ismerőseim angolul beszélnek.

2022. szept. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!