Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szabályok vannak az...

Milyen szabályok vannak az angolban a szavak ragozására?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nem tudom, hogy hívják ezt a témakört, így nem tudok rákeresni.


Arról beszélek, amit itt leírt nekem az egyik válaszoló (#1-es komment)


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..


I EATING apple - én almát eszem, (ha éppen ezt teszem).


I EAT apple - ha általában megeszek egy almát.


He/She/It EATS apple - ha E/3 személyről van szó.


Amit nem tudok:


- Te (You) almát eszel

- Ti (You) almát esztek

- Mi (We) almát eszünk.

- Ők (They) almát esznek.


Ezeket hogyan mondjuk?


2022. szept. 4. 08:38
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Még valami: egy kevés szószedet a tankönyvben is van. A tanárnő úgy írta meg a könyvet, hogy az új lecke előtt van egy szószedet, ami tartalmazza az adott lecke szavait.


Érdeklődtem, hogy elég-e ez a B2-es nyelvvizsgához? Szerinte a tankönyvben - vagyis tankönyvekben, hiszen kettő van a nyelvtani jegyzettel - található nyelvtan elég a B2-es nyelvvizsgához. De a szavak, amik benne vannak a szószedetekben, kevesek.


Tehát a szavakat máshonnan is tanulnom kell. De ez nem okoz gondot, mert megvannak a forrásaim. Ha jól gondolom, olyan 3-4000 szó kell, és elérem a B2-es szintet.

2022. szept. 4. 20:53
 12/23 anonim ***** válasza:

Itt van a szükséges nyelvtan:

[link]

2022. szept. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Nézd, annyira nem kell ragaszkodni a szószámhoz. Nekem két felsőfokúm van, de sosem számoltam. Nyelvvizsgán sem azt kérdezik, hogy hány szót tudsz, hanem, hogy tudsz-e az adott témában fogalmazni/beszélni.


Amit fontosnak tartok: mindig lásd környezetben az adott szót. Akár ha hallod, akár ha le van írva. Ha csak egymás alá fel vannak sorolva egy szótárfüzetbe egy idő után el fogod felejteni őket. A glosbe szerintem nagyon jó szótár, mivel mindig szövegben mutatja az adott szót.


Nyelvtannal kapcsolatban: gyakorolj sokat, inkább azon legyen a hangsúly és ne azon, hogy szabályokat magolsz be. A szabályok csak egy támasz legyen, hogy megértsd az okokat. [link] ebben van sok nyelvtani feladat, nem tudom mennyire nehéz még neked.

2022. szept. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
#5, szerintem több kurzuskönyv is van, ami a present progressive-vel kezd.
2022. szept. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
"Csak engem érdekel az angol, sok kérdés van bennem, és nehéz kivárni, míg odaérek, ahol nem tartok." - Pedig akkor is sokkal jobb lenne, ha nem haladnál össze-vissza, hanem egy könyv gondolatmenetén belül haladnál, mert így csak idővel kavarogni fog a fejedben minden. Ha nehéz kivárni, nem értem mi akadályoz meg abban, hogy önállóan akkor haladj a könyvben, de össze-vissza haladni meg kizökkenni tényleg rossz megoldás. Én amúgy nem tudom milyen ez a tanárnő "sajátmárkás" nem publikus könyve, de én azért azt mondom, hogy keress más forrást is, ha annyira jó lenne tényleg, már rég piacra dobhatta volna.
2022. szept. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

#15


Ezt a könyvet kifejezetten az iskola diákjainak írta. Rá is van írva, hogy kinek készült, tehát nem a piacra szánta, hanem egyéni diákoknak.

2022. szept. 5. 10:17
 17/23 anonim ***** válasza:
Nincs azzal semmi probléma, ha hozzávesz olyanokat, amelyek a könyvben később jönnének elő. Ez legfeljebb a hozzászólók saját tapasztalata, hogy ettől megkeverednek. Nem szükségszerű. Sőt. Mintha tanfolyamon valamire rákérdezne a hallgató, és az oktató azt mondaná, nem magyarázom meg, mert ezt majd két hónap múlva fogom megmagyarázni. :D
2022. szept. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
17:Az teljesen más, hogy valamire rákérdez egy diák egy nyelvtanártól, mert valamiről többet szeretne tudni, vagy nem ért, meg az is más, hogy vakvágtában elkezd mindenfélét összeolvasgatni a netről, aztán vagy hiteles információhoz jut, vagy nem, vagy összekever valamit valami hasonló dologgal, vagy nem. Itt a kérdező annyira az elején van az egésznek, hogy ennek elég magas a kockázata. Ettől próbálják csak megóvni.
2022. szept. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
#18, hogyan kerül ide bele az, hogy nem hiteles információhoz jut hozzá? Ezek itt feljebb tehát félrevezető információk? A tanáráról sem tudni, hogy ért-e a dolgához, mégis hozzá utaljátok. Ezek összevissza butaságok, amiket itt előkapkodsz. Összekeveri hasonló dologgal? Ez a veszély meg bármikor fennáll, nem?
2022. szept. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

19-es válaszolónak, 18-as vagyok: Mindössze annyit írtam, hogy "netről", nem azt, hogy konkrétan innen a kérdés alatti válaszok közül. Itt a válaszolókkal semmi gond nem volt eddig, nem értem miért érzed ezt hirtelen személyes sértésnek. De amúgy, én már láttam itt gyakorin is nyelvi témában nem egy olyan hozzászólást, ami nyelvtanilag teljesen hibás volt, idővel meg is említették többen szerencsére. Én személy szerint a tanárához sem küldtem a kérdezőt, csak példaként írtam a nyelvtanárt, mivel egy nyelvtanár általában tudja a nyelvet, hogy hogy tanítja, az más kérdés, de válaszolni tudnia kell mindenre, és jó esetben nem fog pontatlan vagy hamis információt kapni tőle. A kommentem háttere amúgy az volt, hogy régen, amikor netről tanultam én is nyelvet, többször kiderült utólag, hogy valamit nem pontosan írtak le, és nem pontosan tanultam meg, de olyan is volt, hogy felcserélt leírást olvastam el két hasonló nyelvtani szerkezetről, és teljesen felcseréltem őket én is sokáig, nehezen tudtam magam kijavítani gondolatban az elején. Utólag pedig jobb lett volna, ha valamilyen konkrét, hiteles tananyagot követek, mert bár sok mindenre jó volt ránézni, de sok minden csak összezavart, vagy félreértettem, vagy nem teljesen jól volt ismertetve, nem pedig a neten keresgélek össze-vissza mindenre rá, ahol tartalmat bárki szerkeszthet. Később tanárral még több hibát sikerült felfedeznünk és kijavítanunk az önálló tanulási időmből. Ezért írtam le az előző hozzászólásomat, mert pusztán figyelmeztetni akartam ezekre a veszélyekre a kérdezőt. Különös tekintettel arra, hogy a kérdéséből kiindulva nagyon az elején van a nyelvnek, egy stabil B1-es nyelvtanulónál már kevésbé áll fenn ennek a veszélye, mivel utána tud nézni már bárminek angolul is.

Nem tudom miért kellett bunkó módon "előkapkodott" "összevissza butaságok"-nak titulálni a kommentemet, ilyen stílusban, csak azért, mert nem érted, vagy nem értesz velem egyet. Nem kell egyetérteni, csak javaslatot tettem a kérdezőnek, a saját tapasztalataim tükrében, annak hátterével, amit most leírtam, egyébként is mindenki maga dönti el, hogy milyen tanácsot fogad meg vagy gondol át, ettől még egy véleményt tiszteletben lehetne tartani.

2022. szept. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!