Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szabályok vannak az...

Milyen szabályok vannak az angolban a szavak ragozására?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nem tudom, hogy hívják ezt a témakört, így nem tudok rákeresni.


Arról beszélek, amit itt leírt nekem az egyik válaszoló (#1-es komment)


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..


I EATING apple - én almát eszem, (ha éppen ezt teszem).


I EAT apple - ha általában megeszek egy almát.


He/She/It EATS apple - ha E/3 személyről van szó.


Amit nem tudok:


- Te (You) almát eszel

- Ti (You) almát esztek

- Mi (We) almát eszünk.

- Ők (They) almát esznek.


Ezeket hogyan mondjuk?


2022. szept. 4. 08:38
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Alapvetően igyekszem sorrendben haladni, és az alapoktól építkezni, de mivel sok angol tartalmat fogyasztok, ezért úgyis fel fog bennem merülni az a kérdés, hogy "azt miért úgy mondják, ahogy hallottam?" És akkor jön egy nyelvtani magyarázat a hozzáértőtől.


Ezt csak úgy lehetne elkerülni, ha full kezdő gyerekmeséket hallgatnék, olvasnék, akkor nem lenne sok kérdésem, mert most ilyenekre, hogy "The bear is big" nincs mire rákérdezni.

2022. szept. 5. 23:28
 22/23 A kérdező kommentje:

De az meg unalmas.


Jobban tetszik, ha pörög az angol nyelv pl. egy amerikai YouTube videóstól.


Tehát maradok az eddigi stratégiánál: az alapoktól építkezem, de ha szembe talalkozok egy érdekes nyelvtani fordulattal, akkor ki fogok írni ide egy kérdést róla.

2022. szept. 5. 23:33
 23/23 anonim ***** válasza:
Főleg a ragozási szabályok vannak az angolban a ragozásra.
2022. szept. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!