Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A hangul (koreai) ábécét...

A hangul (koreai) ábécét önállóan is meg lehet tanulni?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő vagyok.


Ez egy olyan ábécé mint mondjuk a cirill, hogy egyszerűen leülsz, begyakorlod és kész?



2022. szept. 8. 07:46
 1/3 anonim ***** válasza:
40%
Simán, ha ennyire nem vagy képes magadtól, inkább neki se állj, eskü a legkönnyebb
2022. szept. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Persze!

Az nem olyan, mint a kínai vagy a japán. Sokkal egyszerűbb.

Nyilván van pár szabály azon túl, hogy megtanulod melyik jel melyik hangnak felel meg, de nem vészes. :)

2022. szept. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű betűírás, csak blokkokba rendezve. :-)

Amikor anno bevezették, még azzal gúnyolódtak, hogy ezt egy nap alatt meg lehet tanulni. Ez nyilván kissé túlzás, de tényleg nem nehéz. Én is magamtól tanultam meg, még könyvem sem volt, csak netes forrásaim. Persze, ahhoz, hogy rendesen olvasni is tudd a koreai szavakat (ne csak betűzni), ahhoz rengeteg gyakorlás kell. De ez így van minden nyelv esetén, igazából az emberi agy amikor olvasol, nem az egyes betűket azonosítja, hanem az egész szónak a képét. De ez már más kérdés. ;-)


Egyébként a kínai sem annyira durva, mint amilyennek sokan gondolják. Kicsit "tanulósabb", mint mondjuk a koreai, de abban is rengeteg logika van.

2022. szept. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!