Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A koreait nehéz önállóan tanulni?

A koreait nehéz önállóan tanulni?

Figyelt kérdés

Érdekelne egy ázsiai nyelv, és szimpatikus, hogy a koreainak van ábécéje, szemben a kínaival és a japánnal.


De gondolom a nyelvtan nem lehet egyszerű.

Jobban járnék a japánnal/kínaival szerintetek?



2020. márc. 5. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ne tanulj ilyen nyelveket mert semmi hasznuk
2020. márc. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem minden nyelvet nehéz egyedül tanulni (én pl. kínait tanulok, nem gondolom, hogy sokkal könnyebb), leginkább az elején. Fejlődni, gyakorolni, szinten tartani könnyebb, de a kezdeteknél szerintem jobb, ha az embernek van egy segítsége. Ettől függetlenül nyilván egyedül sem lehetetlen, de kell hozzá egyfajta rutin, szorgalom, tudatosság stb., hogy valóban rendesen tanuljon az ember.
2020. márc. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
A japánnak is van abc-je. Ráadásul a koreai és japán nyelvtan nagyon hasonló. Több ismerősöm is jár koreai nyelvtanfolyamra és szeretik, megy nekik, szóval ha erre vágysz, vágj bele nyugodtan, a sikered attól függ majd, hogyan tanulsz önállóan.
2020. márc. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért a japán ábécé önmagában semmit nem ér. Ugyanúgy kellenek a kanji-k.
2020. márc. 5. 22:38
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Koreai szerintem egyszerűen tanulható.

Én 1-2 hét alatt megtanultam a hangul karaktereket olyan 2 éve, azóta se felejtettem el őket.

Mondjuk nekem annyi előnyöm van, hogy 2016 óta rengeteg koreai sorozatot és filmet láttam, azóta is azokat nézem és imádom őket, sok koreai varieté műsorból is láttam 100+ részt meg ilyenek.


Ha nézel mellé műsorokat vagy sorozatokat, a nyelvtan is könnyen tanulható. Kifejezéseket én pl sorozatokból tanultam meg, annyiszor hallottam már őket.

Kínai szerintem nehéz, rengeteg karakter van. Japánról sajnos nem tudok mondani semmit, de ha sorrendet kéne állítani közöttük, koreai lenne az első, japán a második, és a kínai az utolsó.:)

2020. márc. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
76%
Nem nehéz, ha kellően kitartó és szorgalmas vagy. A koreai abc-t nem nehéz megtanulni, a használatával viszont többet kell foglalkozni. Nézz műsorokat, doramákat, alkalmazások is tudnak segíteni. Én pl a HiNative-ot használom, kezdetben pedig Korean Musicbuster videóit használtam, a csatornáról tanultam meg az abc-t, néhány alap kifejezést és a számokat. Szerintem akárkinek sikerülhet. Remélem, tudtam segíteni!
2020. márc. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!