Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A svéd nyelvet mennyire nehéz...

A svéd nyelvet mennyire nehéz megtanulni?

Figyelt kérdés

Költözés miatt lennék kénytelen. Már jelenleg is külföldön élek, de valószínű Svédországba költöznék.


Az érdekelne, hogy pl milyen a kiejtés, a nyelvtan vagy épp úgy az egész.

Nyilván más aki hobbiból tanulja és más aki kényszerből.


Idegen nyelvekben jó vagyok, de skandináv nyelvvel még nincs tapasztalatom.


32/F



2022. szept. 9. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
A kiejtése elég nehéz. Nem csak azért, mert van jó pár, a magyarban ismeretlen beszédhangja, hanem ráadásul még tonális nyelv is, tehát fontos, jelentés-megkülönböztető szerepe van annak, hogy egy szót ill. szótagot milyen hanglejtéssel ejtenek ki.
2022. szept. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A svéd nyelvtan lényegében nem lenne olyan nehéz,inkább a kiejtésre kell jobbban odafigyelni!
2022. szept. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvtan és a szókincs elég egyszerű, kiejteni már kevésbé.
2022. szept. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy előttem is írták, a nyelvtan és a szókincs alapvetően tök egyszerű. Angol- vagy németnyelv-tudással már könnyebb dolgod lesz, ha meg mindkettőt beszéled, akkor azt fogod érezni, hogy megy ez, mint az 1x1.


A kiejtésről én azt gondolom, hogy még az angol és/vagy a német mellett sem egyszerű. Tartalmaz meglepetéseket, a tónus megint egy külön probléma, ami megnehezíti a svédet, jó, azért persze nem kell olyan durvára gondolni, mintha mondjuk kínai lenne.


Ami szerintem brutális, az a hihetetlenül sok nyelvjárás, amit Svédországban beszélnek. Szinte minden városnak megvan a maga dialektusa, és nyilván bsztt jól kell tudnod ahhoz, hogy ezeket megértsd, és még így is lesz olyan, ami esélytelen.

Ellenben, talán egy kis kedvcsináló a svédhez, hogy ha jól beszéled, akkor a norvéggal is el lehet boldogulni, Norvégiában is vannak dialektusok, amik nagyon közel állnak a svédhez; a dán kiejtésben nagyon durva, azt max. írásban tudod megérteni egy svéd alappal.

[link]

2022. szept. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem olyan nehéz a kiejtés sem. Kis idövel megtanulja az ember. Persze ha az ország déli részére mész akkor beletörik a nyelved :D
2022. szept. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Stockholm esetleg mennyire lenne durva?
2022. szept. 12. 14:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Stockholmban teljesen emberi módon beszélik a svédet :) (Stockholmska)
2022. szept. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!