Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik Skandináv (norvégia,...

Melyik Skandináv (norvégia, svéd, dánia, esetleg finn) nyelvet legkönnyeb megtanulni?

Figyelt kérdés

2013. máj. 15. 16:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%

Egyrészt norvégia és dánia nyelv nincs. Csak norvég és dán nyelv.


A norvégot és svédet nem ismerem. A finn állítólag nagyon nehéz, sok a nyelvtan, sok idő kell rendesen megtanulni. A dánban pedig a kiejtés a rettenetesen nehéz. Nagyon hasonlóan ejtenek ki szavakat, amik nagyon különbözőt jelentenek.

2013. máj. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. máj. 15. 16:34
 3/21 anonim ***** válasza:
71%

A finn teljesen más téma, ne is sorold ezek közé. Egy külföldinek azt mondanám, ez a legnehezebb, de persze egy magyarnál más a helyzet. Könnyebb... de még mindig nehéz...

A másik három pedig elég egyszerű és hasonlít is egymásra, ha pl. angolul vagy németül tudsz már, akkor bármelyikük gyerekjáték lenne. =)

2013. máj. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszi, amúgy, azért kérdeztem meg ki akarok menni az egyik Skandináv országba és alapfokún akarok tudni az adott nyelven.
2013. máj. 15. 19:32
 5/21 webnyelv ***** válasza:
Mondjuk a norvég, mert nem olyan "éneklős" a hanglejtés, mint a svédben, és nem olyan bonyolult a kiejtés és nincs két segédige múlt időben, mint a dánban. Bár a norvégban meg mintha lenne külön nőnem, ami meg a svédben nincs. Egyik sem túl nehéz, én egyébként a svédet választanám szubjektív okokból.
2013. máj. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
Svédet ajánlom objektív okokból.
2013. máj. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

A norvégot, vagy a svédet ajánlanám. Ez a két nyelv elég hasonló egymáshoz, a svédek és norvégok meg is értik egymás nyelvét, úgyhogy bármelyiket is tanulod meg, szinte mondhatni, hogy 2 az 1-bent kapsz.


A finn nehéz...a dánok meg még saját magukat sem nagyon értik meg.

2013. máj. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
73%

Még annyit, hogy Finnország nem tartozik bele Skandináviába. Utalhatsz ezekre az országokra Észak-Európa névvel. Amúgy helyes, észak az jó. :D

(Mondjuk azért olyan könnyen nem értik meg egymást. Főleg ha valaki nem anyanyelvű.)

2013. máj. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül a svéd a legkönnyebb, főleg ha tudsz németül. Én német nyelvtudással megértem az írott szöveg 60-70%-át.
2013. máj. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Csak a finnről és a norvégról tudok nyilatkozni: a norvég egyértelműen sokkal könnyebb a finnél.


Amúgy az egyik előttem szólóhoz: én úgy tudom, hogy beletartozik Finnország Skandináviába, csak a finn nyelv nem tartozik a skandináv nyelvek közé.

2013. máj. 20. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!