Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ? Hosszú! - Aki nagyon gyors...

? Hosszú! - Aki nagyon gyors német énekből fel tudja ismerni a szavakat...

Figyelt kérdés

Hónapokkal korábban feltettem a következő kérdést: https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__11710975-ho..

Kérlek olvasd el a linkelt kérdést és a válaszokat! És csak azután olvasd a következőket!


Úgy tűnt, hogy választ kaptam a kérdésre, azonban, mint a hozzászólásomban írtam: "Bárhogyan erőlködök, hogy ezt halljam: "Es ist, man sagt,", nem megy." - tehát szkeptikus vagyok, de a másik oldalon elég meggyőzően erősíti, hogy "Pedig ez pontosan így kezdődik, hogy: Es ist, man sagt...stb.". Ennek szeretnék tehát utána járni, hogy valóban az-e az ének szövege (természetesen nem kell az egészet meghallgatni, elég az elejét) és, ha az egyezik, akkor rendben, hát nem tudok mást tenni, mint elfogadni annak ellenére, hogy még mindig nem az írott szöveget hallom. Tanultam németet (nem voltam jó tanuló, de tudom, hogy nagyjából vagy pontosan hogyan kell kiejteni a szavakat).


Előre is köszönöm szépen a segítséget!



#német #német zene #Német hang
2022. szept. 10. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Végig olvastam és hallgattam stimmel
2022. szept. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Érdekes, hogy hogyan nincs hallásom a gyors német nyelvre.

2022. szept. 30. 11:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Van ,és eszetlen jó, nehogy feladd ,nem tudom mi a célod, de német simán pálya
2022. szept. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
meg fog jönni, ha hallgatod sokat, Évfolyamomból sokan nem értették volna a szöveget
2022. okt. 1. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Iyen szövegnek nekiállni, le a kalappal.
2022. okt. 1. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Meghallgattam újra, neked van igazad , tényleg így kezdődik: Ist es so dass hat man sich schon beschwert...
2022. okt. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
bocs pont arra nem figyeltem annyira amit kértél, a legelejére
2022. okt. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor majd idővel kialakul a hallás. Angolban nálam sokszor úgy volt, hogy akár egy egyszerű beszéd hallgatásakor katyvasznak hallottam szavakat, majd egyszer megvilágosodott, hogy azok a katyvasznak hangzott szavak mik is, és onnantól felismertem. Célszerű tehát úgy hallgatni, hogy a szöveg előttem van - amennyiben lehetséges -, hogy tanuljam a hallást.
2022. okt. 11. 11:57
 9/10 anonim ***** válasza:
mindenképp, gondolj bele, hogy hülyeségeket írtunk,velem együtt, akinek pont elment, mert nem figyeltem, csak a többire én se konceltam, csak kb a 4-5-ik szónál.de kószónöm, mert azóta is hallgatom csodás
2022. okt. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szívesen, jó hallgatást! :)
2022. okt. 21. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!